דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 28 באוקטובר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"איכות החיים ביישובים מתחיל בתחושת ביטחון אישי"

עובדים במחלקת הביטחון של מטה יהודה עם מנהל האגף, משה סוויסה (קיצוני משמאל)

השנה העברית שמסתיימת השבוע היוותה שנה גדושה בפעילות לאנשי מחלקת החירום והביטחון במועצה האזורית מטה יהודה. התמודדות עם פגעי מזג אוויר, שריפות, שטפונות, פינוי תושבים ותלמידים, וכמובן ההיערכות להתמודדות עם מגיפת הקורונה, היו חלק מהעשייה האינטנסיבית של אנשי הביטחון וכל זאת בצד הפעילות השגרתית של משימות הביטחון והחירום.

במחלקת החירום והביטחון של מטה יהודה יש ארבעה קב"טים אזוריים, מנהל מחסני חירום, צוות אחזקת מקלטים, רכזת צח"י (צוות חירום ישובי), רכזת ביטחון ומנהל מחלקה. המחלקה פועלת במסגרת אגף ביטחון, רישוי עסקים ותחבורה בניהולו של משה סוויסה.

"במהלך השנה החולפת התחדשנו באוטובוס חפ"ק חדש שעומד בכוננות לאירועים חריגים וישמש כמוקד שליטה יחד עם גורמי החירום, פיקוד העורף, המשטרה, לוחמי האש והצבא", אמר מנהל מחלקת הביטחון והחירום, צפריר שיפמן.

לדבריו, אנשי המחלקה מתרגלים תרחישים שונים ומקיימים אימונים מסודרים לאורך ימי השנה על מנת לתת מענה הולם ביעילות ובתיאום בזמן הקצר ביותר. יש לציין כי בנושא פשיעה ופלילים כמו גניבות ברחבי המועצה, התפרצויות וכדומה מטפלת משטרת ישראל.

"אנו רוצים להדגיש את חשיבות הקמת צוותי החירום היישוב, צח"י, ככלי עבודה באירועים חריגים ובחירום", אמר צפריר שיפמן, "הצוות מורכב ממתנדבים אשר משמשים כיתת כוננות וכוח חלוץ לטיפול במקרה חריג בישוב שלהם".

מנהל האגף, משה סויסה: "איכות חיי התושבים מתחיל בשמירה על ביטחונם האישי, בישובים, בדרכים וגם בעיסוקם הכלכלי. יישר כוח לכל עובדי האגף ושנה טובה".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, שיבח את המאמץ להקמת צוותי חירום ביישובים: "צוותי צח"י הם מכפיל כוח חיוני וחשוב בשמירה על החוסן הקהילתי והביטחון של התושבים. אני מאחל שנה טובה לאנשי מחלקת הביטחון והצלחה רבה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?