דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אמבולנסים קהילתיים יופעלו במרחב של מטה יהודה

אמבולנס מגן דוד אדום (אילוסטרציה)

מגן דוד אדום והמועצה האזורית מטה יהודה ישתפו פעולה במטרה לקצר את זמני התגובה לאירועי חירום במרחב הגדול של מטה יהודה, כך סוכם בפגישה של ראש המועצה, ניב ויזל, עם מנהל מרחב ירושלים, שלמה פטרובר.

מטה יהודה היא המועצה הגדולה ביותר בישראל מבחינת מספר היישובים והתושבים שבה. היא מונה 57 יישובים הפרושים על 520 אלף דונם ובה מתגוררים למעלה מ-60 אלף תושבים. גבולות המועצה נושקים לירושלים, למודיעין, לקרית גת ולגוש עציון, ומרחק הנסיעה מיישוב אחד למשנהו יכול להגיע עד שעה. על רקע זה סובלים תושבי המועצה מהיעדר מענה מיידי בשעת חירום.

ויזל הגיע לביקור בתחנת בתחנת מד"א בירושלים כאורחו של מנהל המרחב. מנהל המרחב הציג בפניו את עבודת מד"א במרחב בכלל, ובאזור מטה יהודה בפרט. טכנולוגיות מצילות החיים שבשימוש מד"א, ואת רכבי ההצלה השונים של הארגון, בהם ניידות לטיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועי חירום.

בפגישה סיכמו מד"א והמועצה האזורית על שיתוף פעולה, במסגרתו יופעלו ברחבי המועצה אמבולנסים קהילתיים, על מנת לצמצם את זמן ההגעה לחולים ופצועים. במסגרת שיתוף הפעולה, עובדי המועצה האזורית מטה יהודה, יעברו קורס חובשי רפואת חירום של מד"א, ויאיישו את האמבולנסים הקהילתיים החדשים. עוד סוכם כי במטה יהודה יקדמו גיוס כוח אדם מתוך היישובים, בעיקר חובשים ונהגי אמבולנס חדשים, לטובת שיפור המענה הרפואי.

ויזל: "אנו פועלים יד ביד עם מד"א, על מנת להבטיח את ביטחון תושבי האזור, ובמטרה לספק מענה איכותי, יעיל ומהיר במקרים שיש בהם סכנה. הוצגו בפנינו במהלך הסיור הכלים המתקדמים המסייעים להכשרת צוותי מד"א, ואנו מברכים את הצוותים על עשייתם למען שמירה על בריאות תושבי ישראל".

פטרובר: "מדובר בשיתוף פעולה חשוב ביותר, למען קיצור זמני התגובה וההגעה למטופלים במרחב המועצה האזורית מטה יהודה, שהוא אזור גדול ומרובה תושבים. אני מברך על נכונותו של ראש המועצה ניב ויזל לפעול לגיוס מתנדבים מתוך המועצה, שיוכשרו במגן דוד אדום, ויצאו להציל חיים".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?