דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בגרות תשע"ח- שיפור ניכר בהישגי הבגרות של תלמידי מטה יהודה

במטה יהודה הצליחו לצמצם את הפער בהישגי הבגרות ביחס לממוצע הארצי: בתיכון הר טוב ובישיבת אמית נחשון נרשמו למעלה מ-90% זכאים לבגרות, בתיכון אור היו 11% זכאים לבגרות בהצטיינות, ובתיכון עין כרם – 84% זכאים. תוצאות חלשות מאוד בתיכון עין נקובא-עין ראפה

משרד החינוך פרסם בשבוע שעבר את תוצאות הזכאות לבגרות של בתי הספר בישראל. מסקירת התוצאות עולה כי במטה יהודה נרשם שיפור ניכר בהישגי הבגרות, ובשלושה בתי ספר תיכוניים נרשם הישג של כ-90% מהבוגרים הזכאים לבגרות. מנגד, נרשמו תוצאות חלשות בבית הספר התיכוני במגזר הערבי. סקירת התוצאות משקפת את נקודות החוזק והחולשה השונים של בתי הספר במטה יהודה.

בשנת תשע"ח התגוררו במטה יהודה 2392 תלמידים בכיתות י-י"ב, 80% מהם למדו בבתי הספר של המועצה האזורית מטה יהודה (1643 תלמידים). בכיתות י"ב בבתי הספר של מטה יהודה למדו – 516 תלמידים, המהווים כ-1% מכלל התושבים הרשומים במועצה.

יש לציין כי במטה יהודה יש אחוז גבוה של תלמידים שנמצאו זכאים להתאמות בלימודים (הפרעות קשב, קשיים שונים) – 54% לעומת הממוצע הארצי שעומד על 45% בלבד.

התמונה הכלל מועצתית מצביעה על שיפור בהיקף הזכאים לבגרות: בשנת תשע"ח היו זכאים לבגרות 73.2% מכלל הבוגרים, יותר מהממוצע הארצי שעמד על 70% ושיפור משמעותי ביחס לתשע"ז שבה היו זכאים רק 64% מהבוגרים.

ביחס לתוצאות בתחום הבגרויות  המצטיינות, למטה יהודה יש עוד למה לשאוף: רק 3.7% ממסיימי י"ב היו זכאים לבגרות מצטיינת, וזאת ביחס לממוצע הארצי העומד על 8.2% (כמעט פי 2). יש לציין כי כאשר מכלילים את התלמידים ממטה יהודה שלומדים במוסדות החינוך מחוץ למועצה, עולה היקף הזכאות לבגרות בהצטיינות כמעט פי שלושה ועומד על 10% !!

בתחום המתמטיקה רושמים מוסדות החינוך במטה יהודה הישג מתחת לממוצע הארצי, רק 11% מהבוגרים היו זכאים לבגרות של 5 יחידות במתמטיקה לעומת הממוצע הארצי העומד על 15.5% . תוצאות חלשות נרשמו גם בתחום הבגרות של 4 יחידות במתמטיקה.

בתחום אנגלית 5 יחידות רושמים תלמידי מטה יהודה תוצאות המתקרבות לממוצע הארצי: 34% מהבוגרים היו זכאים לבגרות ב-5 יחידות אנגלית, לעומת הממוצע הארצי העומד על 38%. באנגלית 4 יחידות רושמים במטה יהודה תוצאה הדומה לממוצע הארצי – 23%.

"זה מעמד מרגש", מספר בכנות רבה ראש מנהל החינוך במטה יהודה, ניב בר גיא על הרגע שבו נחשפים לאור השמש נתוני הזכאות לבגרות, "יש לנו נוער נפלא במטה יהודה והנתונים המרשימים משקפים עבודה מאומצת של למידה".

"העלייה בשיעור הזכאות נובעת בין השאר מהתייצבות בשדרת המנהלים במטה יהודה, מעבודת עומק של הנהלות בתי הספר, המורים והמחנכים בתיכונים, במיפויים מדויקים, איתור צרכים ותגבור לימוד לקראת בגרות והמענקים לבתי הספר ע"י הרשות", מסביר בר גיא, “ראוי לציין שבתי הספר ברשות הינם בתי ספר ציבוריים, לא סלקטיביים, ואם מתייחסים לנתון שיעור הזכאות במטה יהודה ללא תלמידי החינוך המיוחד – מגיעים לשיעור של מעל 78% זכאות - זה מדהים. יש לנו נוער מצוין במטה יהודה. שיעור הזכאות הכולל עם החינוך המיוחד הוא 73%"

עוד עולה מהנתונים כי, מטה יהודה נמצאת ברשימה מכובדת של רשויות אשר מציגות אחוזים מרשימים למדי בקרב אחוז המתגייסות לצה"ל: מעל 98 אחוז.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?