דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 16 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בדיקות קורונה מגיעות אליכם

בדיקת קורונה ביישוב שריגים (לי-און)

במועצה האזורית מטה יהודה מעוניינים להמשיך ולשמור על יישובי המועצה כ"ירוקים". לצורך כך אימצו במועצה את האפשרות לערוך בדיקות קורונה ביישובים והחליטו להקדיש לנושא מאמץ בשבועות הקרובים.

כחלק מההיערכות הוחלט לעשות שימוש באוטובוס החפ"ק של המועצה, אשר יצוייד בציוד מתאים ובצוותים אפידמיולוגיים מוסמכים וייצא לסיורים בישובים במועצה ויאפשר לתושבים לערוך בדיקות קורונה ללא צורך בהפניה.

המבצע החל ביום ראשון השבוע (8.11) והכוונה לבצע לפחות 100 בדיקות ביום.

מהנתונים שהצטברו בשלושת ימי הפעילות הראשונים עולה כי ביום ראשון נבדקו 117 איש (62 איש במבוא בית"ר, 34 במטע ו-21 בנווה מיכאל). ביום שני נדגמו 111 דגימות (30 בדיקות בנחושה, 54 בגבעת ישעיהו ועוד 27 בצפרירים). ביום שלישי נבדקו 105 איש (44 דגימות בשריגים, 38 בעגור ועוד 23 בדיקות בלוזית).

במועצה ציינו השבוע כי הם מצפים לאישור מפיקוד העורף להמשיך את המבצע המוצלח ולקיים בדיקות קורונה ביתר היישובי מועצה.

ראש המועצה ניב ויזל: "השבוע קיימנו את 'מבצע בדיקה' ביישובי המועצה על מנת לעודד את התושבים לעבור בדיקת קורונה ולקטוע את שרשרת ההדבקה. אני מודה למד"א, לפיקוד העורף, לאנשי היקל"ר (יחידת קישור לרשות), ולצוות שליווה את הפעילות ומאחל בריאות טובה לכולם".

מנהל האגף לביטחון, רישוי עסקים ותחבורה, משה סויסה, אמר השבוע: "בדיקות הקורונה בישובים נתנה מענה לתושבים שקשה להם להגיע ולהיבדק. ההיענות לבדיקות הייתה גבוהה ואני מברך את כל הגורמים שהיו שותפים ללוגיסטיקה המורכבת ב'מבצע בדיקה'".

את מערך ההסברה של המבצע מקדם צוות יע"ל (יחד למען הקהילה), הפועל בהנחיית מחלקת הביטחון ובשיתוף מלא עם היקל"ר.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?