דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

דעה-אנחנו גאים לחנוך יישוב חדש במטה יהודה

היישוב ה-58 במטה יהודה, גבעות עדן, ממלא את כולנו בגאווה ובתקווה. יישוב הארץ היה לכל אורך ההיסטוריה חקוק על ליבה של היהדות והציונות

היישוב החדש גבעות עדן (הדמיה באדיבות היזמים)

15 שנה לאחר אישורה של תכנית להקמת יישוב חדש גבעות עדן החלה בנייתו בתנופה רבה בתמיכתה ובחסותה של המועצה אזורית מטה יהודה.

בלהט האירועים והשינויים התכופים המתרחשים בישראל שוכחים לרגע את החזון הציוני של בית לעם היהודי. נכון, ישובים חדשים כבר כמעט לא קמים, אבל ההתיישבות ממלאה ערך מרכזי בתפילות וגם בציונות המודרנית.

במועצה אזורית מטה יהודה כבר 18 שנים חולמים על הקמת יישוב חדש, ה-58 במספר, שיצטרף לקהילת המועצה הכפרית של מטה יהודה. לאחרונה החלום התגשם והיישוב החדש גבעות עדן קיבל היתר הקמה. מדובר באירוע מרגש ומכונן למי שאוהב את המדינה ואת המועצה המיוחדת שלנו.

הקמת היישוב החדש אינו דבר של מה בכך, בטח בימים אלה של משבר כלכלי ומציאות מורכבת ולכן הקמת היישוב היא שמחה כפולה לכולם ונקודת אור ביומיום השגרתי.

גבעות עדן יהיה בעל צביון קהילתי משולב, שישמור על המרקם הקיים במרחב. הוא מתוכנן באופן שלא יפגע במרחב הטבעי ובנוף הפראי. אנחנו מצפים לראות מאות משפחות צעירות וחלוציות שיצטרפו למועצה שלנו.

הקמת גבעות עדן נעשתה באופן חדשני, תוך שיח מקצועי וראייה עמוקה של הצרכים המודרניים והעתידיים של משפחות. על פי התכנון היישוב יאוכלס במשפחות צעירות, כאשר ממוצע הגילים של ההורים יעמוד על 30, הגיל הממוצע של הילדים בין 4 ל-5 וממוצע מספר הילדים למשפחה הוא שלושה ילדים.

במהלך השנה האחרונה עבדנו קשה לקבלת היתרים למוסדות חינוך, ציבור ודת, מגרש משולב הכולל מתנ"ס, מרכז קהילתי, בית כנסת ומיזם מלונאי. בנוסף מתוכנן שיקום פארק ארכיאולוגי השוכן במרכזו של היישוב ומשתרע על פני כ־60 דונם לטובת תרבות, פנאי ותיירות, שנחוצים לנו בימים אלה כמו אוויר לנשימה. נכון להיום ישנן 452 יחידות דיור מאושרות ונמסרו עד כה היתרים לשלב א' 84 יח"ד ושלב ב' 102 יח"ד, מספר הרוכשים הוא 177 משפחות.

גבעות עדן ממלא את כולנו בגאווה ובתקווה. יישוב הארץ היה לכל אורך ההיסטוריה חקוק על ליבה של היהדות והציונות. בעוד שלוש שנים כאשר המדינה תחגוג 75, היישוב יתאכלס כולו ונוכל כולנו להגיד בגאווה - זה קרה אצלנו במועצה.

ניב ויזל

ראש המועצה האזורית מטה יהודה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?