דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 23 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

דעה - על החשיבות של טיפוח הסובלנות

השבוע חל יום הסובלנות הבינלאומי. יום זה נועד בכדי להדגיש את חשיבותה של הסובלנות ואת הסכנות הטמונות בחוסר סובלנות, בגזענות, יחס מפלה ולא שוויוני.
יום הסובלנות הבינלאומי נוסד בשנת 1995 על ידי ארגון אונסק״ו של האומות המאוחדות, ומדגיש את חשיבות היחס הסובלני כלפי האחר והשונה. ביום הזה עלינו לחדש את מחויבותנו לאחר ולשונה, ולהזכיר שכולנו בני אנוש וכולנו חברה אחת.
יום הסובלנות ראוי לציון במטה יהודה, על רקע המרקם האנושי והמגוון של תושבי המועצה: יהודים, מוסלמים ונוצרים שחיים זה לצד זה בכבוד הדדי ובשיתוף פעולה. לא לחינם הקדיש ראש המועצה, ניב ויזל, את השנה החולפת לטיפוח הקהילתיות.
אנו במטה יהודה פועלים לקדם את הערכים המאחדים תוך שמירה על כבוד האדם, על יחס אנושי והוגן לשונה ולאחר. הדבר בא לידי ביטוי באירועים השונים שאנו מקיימים ברחבי המועצה במהלך השנה. לדוגמא, פסטיבל האוכל הוא אחד מהאירועים שחוגגים את הגיוון בשונות, ומספרים את סיפורה של הקהילה הרבגונית במועצה והחיים המשותפים בה.
היכולת לקבל את השונה, האחר, בחברה, בכיתה, בתנועה ובכל סיטואציה אנושית, הינה סגולה הכרחית לצביון חברה אנושית טובה יותר. כל אדם, ילד או תלמיד הניחן ביכולת זו, מקדם את המעגל החברתי סביבו לחברה טובה יותר, ומעל לכל מסגל לעצמו יכולת אנושית יקרה מפז ומכשיר עצמו להיות אזרח טוב יותר, ואדם טוב יותר ושלם עם מצפונו.
בישראל 2020 שבה נושאים כמו זהות, דמוקרטיה, דת ומגדר נמצאים על סדר היום עקב הקיטוב החברתי שהולך ומתגבר, עולה החשיבות של טיפוח הסובלנות וההכלה לקיומנו כחברה מאוחדת ומגובשת. על כולנו לבחון את עצמנו ולזהות ביטויים של חוסר סובלנות כפי שבאים לידי ביטוי באפליה, אלימות, ואי צדק ולפעול במשותף לקידום המודעות לחיים בהרמוניה ובהדדיות תוך דגש על סובלנות וכבוד האדם.
לאור שבוע הסובלנות ברצוני לאחל לכל תושבי מטה יהודה ובמיוחד לתלמידים ולתלמידות לחוות מגעים אנושיים של סובלנות, וליזום אותם בכל הזדמנות, למען עצמכם, משפחותיכם, חברתכם ואיכות העולם בו אנו חיים.

ניב בר גיא
ראש מינהל החינוך
מועצה אזורית מטה יהודה  
 
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?