דלג לתוכן העמוד
יום שני, 25 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

האישיות שנותנת לי השראה

לרגל היום הבינלאומי לנשים ונערות במדע מספרות תלמידות מגמת המדעים בבי"ס הר-טוב על הדמות שמעוררת בהן השראה


 

אלה בלשה מכפר אוריה, תלמידת כיתה ח', לומדת מתמטיקה: "קת'רין ג'ונסון היא המתמטיקאית האפרו-אמריקנית שחישבה את מסלולי הנחיתה של האדם על הירח. היא מהווה עבורי השראה מכיוון שלמרות האפליה באותה תקופה בין נשים לגברים, שחורים ולבנים היא עדיין המשיכה להגשים את יעודה ולא ויתרה. כשאהיה גדולה אני חושבת להיות וטרינרית. מצער אותי שיש מיעוט מגדרי בתחומי המדעים".


 

עדי חיון מזכריה, תלמידת כיתה י' מזכריה לומדת מדעים – כללי: "מארי קירי, מדענית חלוצה בחקר הקרינה הרדיו – אקטיבית המשיכה לנסות ולא ויתרה והוכיחה שגם נשים יכולות להצליח באיזה תחום שתבחרנה לעסוק בו. כשאהיה גדולה אני לא יודעת מה אהיה אבל זה חבל שיש מיעוט נשים במדע".


 

תמר חיה גרנט מכפר אוריה, תלמידת כיתה ח', לומדת מדעי החברה, פסיכולוגיה: "פרופ' עדת יונת היא מדענית ישראלית שזכתה בפרס נובל בשנת 2009, והיא האישה הישראלית היחידה שזכתה אי פעם בפרס נובל. כשאהיה גדולה אני יודעת שאני רוצה לעשות משהו למען הקהילה. זה יכול להיות בתחום הביטחון, הרפואה וכדומה. אני חושבת שכל מי שרוצה ויכולה צריכה לעסוק בתחומי המדעים".


דינה קריפק מכיתה ז' ממסילת ציון לומדת מדעי המחשב: “הפיזיקאי ד"ר סטיבן הוקינג הוא ההשראה שלי, היו לו חיים מאוד קשים, אך עדיין הוא הצליח ופרץ דרך. כשאהיה גדולה ארצה להיות עיתונאית".


 

נטע לפידות מכיתה י' ממסילת ציון לומדת ביולוגיה: “אבא שלי, שיודע המון, הוא ההשראה שלי. מאז שהייתי קטנה יש לו תשובה כמעט לכל שאלה. אין לי שום מושג מה אני רוצה לעשות".


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?