דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 28 באוקטובר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הוכפל צוות המגשרים במרכז לגישור במטה יהודה

המרכז לדיאלוג קהילתי וגישור במועצה האזורית מטה יהודה מסכם את שנת הפעילות תש"פ, במהלכה טיפל בפניות רבות בנושא קורונה, הוכפל מספר המגשרים המקצועיים וקבוצת נשים ישראליות וערביות ייצגה את המועצה בחו"ל.

המרכז פועל במסגרת אגף הרווחה והשירותים החברתיים ומטפל בכמה תחומים. התחום הראשון הוא גישור בקהילה ובמהלך השנה החולפת התקיימו מפגשי גישור ביישובי המועצה שעסקו במגוון חיכוכים וסכסוכים ובהם: סכסוכי גבולות, סכסוכי רעש, סכסוכים בנוגע לכלבים ועוד.

התחום השני שבו מטפלים במרכז הוא גישור משפחתי. בעקבות הקורונה חלה עליה במספר פניות של תושבים בתחום זה הכולל סכסוכים ומחלוקות במשפחה. צוות המגשרים במרכז הפעיל קו חם בתקופת הקורונה, שנתן מענה ראשוני ובתום הסגר הראשון המשיך הצוות בעבודת הגישור.

תחום חשוב נוסף הוא גישור בסכסוכים על רקע "בן ממשיך". הגישור מטפל במשפחות של בעלי נחלות חקלאיות בנושאים של ירושות וסוגיית הבן הממשיך.

מרכז הגישור במטה יהודה מוכר על ידי הנהלת בתי המשפט והוסמך לבצע גישורים בתיקי תביעות קטנות. בשנת תש"פ התבצעו עשרות גישורים בתחום זה.

                                                       

“עושים עבודת קודש ונותנים מענה רחב לתושבים". עובדים במרכז לדיאלוג ולגישור במטה יהודה

במסגרת התכנית לקידום הדיאלוג הקהילתי הופעלה במהלך השנה תכנית דיאלוג בין נשים יהודיות וערביות. משלחת של המשתתפות יצאה לדרום אפריקה והופיעה בפני קהילות יהודיות, נוצריות ומוסלמיות, כשהן מציגות את המודל המופעל במטה יהודה.

בשנה החולפת הוכפל מספר המגשרים המקצועיים במטה יהודה, אשר עושים את מלאכתם בהתנדבות. במרכז לגישור מתנדבים כיום עשרה מגשרים מוסמכים, ושבעה מהם נכללים ברשימות המגשרים הארצית של הנהלת בתי המשפט. "זהו כבוד גדול למטה יהודה והכרה מקצועית לרמה והניסיון של המגשרים במטה יהודה", אומרים במועצה.

ראש המועצה, ניב ויזל, שיבח את עבודת המרכז לגישור: "אנשי המקצוע שמפעילים את מרכז הגישור הקהילתי עושים עבודת קודש ונותנים מענה רחב לתושבים ובנושאים מגוונים. יישר כוח ושנה טובה לצוותים המקצועיים".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?