דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 25 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הישג למטה יהודה: מושב אדרת נחלץ ממכת הקורונה

ישיבת קורונה בבית העם במושב אדרת

הישג משמעותי למועצה האזורית מטה יהודה בהורדת התחלואה מקורונה במושב אדרת. שילוב מאמץ של המועצה עם הנהגת המושב ותושביו, אנשי פיקוד העורף ומתנדבי סיירת יע"ל, הצליח להפחית את התחלואה באופן חד ולמנוע את התפשטות הנגיף. ביום רביעי (2.12.2020) היו 15 חולים במושב אדרת, ירידה של למעלה מ-60% לעומת השיא שעמד על 39 חולים ביום חמישי שעבר.

כזכור, בשבוע שעבר אירעה התפרצות של קורונה במושב אדרת, השוכן בעמק האלה. ביום שני (23.11) אובחנו במושב 20 חולים ו-67 מבודדים, ביום שלישי (24.11) זינק המספר ל-29 חולים ו-79 מבודדים, וביום רביעי (25.11) המשיכו המספרים לעלות: 33 חולים ו-97 מבודדים. בסוף השבוע נמנו במושב 39 חולים.

במוצאי שבת התקיימה ישיבת חירום במושב בנוכחות גל חורב מטעם מגן ישראל, חברי הנהגת הישוב, מפקד היקל"ר ירון טל, עובדי מועצה מצוות הקורונה ושוטרי מג"ב. לאחר דיון ארוך, התקבלה עמדתו של ראש המועצה, ניב ויזל, שלא להטיל סגר מוחלט על המושב. "התנאי שהתחייבתי אליו, כראש המועצה אל מול הגורמים הרלוונטיים, שאנו נמשיך בקפידה לקטוע את שרשרת ההדבקה ולעשות הכל, ממש כך, כדי למנוע התפרצות התחלואה", הסביר ויזל השבוע.

בעצה אחת עם הוועד המקומי, הוחלט לא לשלוח כלל את התלמידים בימים א'-ב' למוסדות החינוך. התושבים התבקשו להיבדק בדחיפות. במהלך יום רביעי שעבר נבדקו ביום אחד כ-280 תושבים, וזאת בנוסף לכ-150 תושבים שנבדקו בימים שקדמו לכך. הוועד קרא לתושבים שלא נבדקו שלא לצאת מהבתים ולשמור על כללי הבטיחות.

המאמצים נשאו פרי והיקף התחלואה החל לצנוח במהירות. ביום שלישי, לאחר הערכת מצב בה הוצגו הנתונים המעודדים הוחלט על חידוש הלימודים וההסעות מיום שלישי (1.12.2020). ביום רביעי, כאמור, עמדו מספר החולים במושב על 15 בלבד.

ויזל: "הפעולות שנקטה המועצה להורדת התחלואה, יחד עם הנהגת המושב ופיקוד העורף תוך הימנעות מסגר, הוא מודל שכעת נלמד ומהווה השראה למועצות אזוריות. המודל נלמד כעת על ידי גורמי משרד הבריאות, מאחר שהוא מציג דרך לבצע פעולות, שקוטעות את ההדבקה לצד המשך שגרת חיים".

ראש המועצה שיבח את התושבים על עמידתם האיתנה והדבקות המשותפת במשימה אך התריע כי על תושבי אדרת להמשיך ולנקוט באמצעי זהירות מירביים. "מי שאמור להימצא בבידוד והתוצאה שקיבל היא שלילית לקורונה, חייב לסיים את תקופת הבידוד לפי משרד הבריאות. יותר מ-60 אחוז מתושבי אדרת כבר נבדקו לקורונה. רק כך, בבדיקות נוספות, נצליח לקבל תמונת מצב אמיתית להתמודדות יעילה. המאבק לא הסתיים ועלינו לוודא שאחרון החולים במושב יחלים ונחזור לשגרה מלאה", סיכם ויזל.

 

היענות מרשימה למבצע הבדיקות

 

לפני כחודש יצא לדרך "מבצע בדיקה" במטה יהודה, שבמסגרתו יצא אוטובוס החפ"ק של המועצה אל הישובים והנגיש לתושבים את בדיקת הקורונה וההיענות לבדיקות היא מרשימה.

ביום שלישי שעבר התקיימו נבדקו בנטף - 42 תושבים, ביד השמונה - 57, בעין נקובא - 30 ובנתיב הל"ה - 43 איש ממפעל "כוורת". ביום שישי נבדקו במושב גפן 53 נבדקים, בתירוש 20 ובשדות מיכה 36. במהלך יום בדיקות שהתקיים השבוע (2.12) נדגמו 31 תושבים בכסלון, 32 ברמת רזיאל, 49 במוצא ועוד 101 תושבים במושב בית זית.

המועצה מודה לתושבים על ההיענות הגדולה ועל שיתוף הפעולה במשימה הלאומית להורדת התחלואה, ועל ההבנה כי בדיקות קורונה מפחיתות את התפשטות המגיפה ובולמות את שרשרת ההדבקה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?