דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 15 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המועצה האזורית מטה יהודה מציגה: ההישגים שלנו ב-2019

שנת העבודה 2019 הסתיימה ובמטה יהודה מסכמים את ההישגים בתחום החינוך, העסקים, התיירות ועוד. ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "עמדנו ברוב היעדים שהצבנו לעצמנו במטרה לשפר את איכות החיים, טיב השירות לתושבי האזור ואת מצבה הכלכלי של המועצה".

חינוך

החווה החקלאית שקמה בשנה שעברה ממזרח למתחם בית הספר הרטוב התפתחה השנה באופן משמעותי. הוקמו בה חממות נוספות, נבנתה חקלאות טרסות, התרחבה תשתית ההדרכה ל-8 בתי ספר ומעל ל-10 גנים. כמו כן, נוצרו שיתופי פעולה מוצלחים עם תלמידי חטיבת הביניים ותיכון הר-טוב. בתחילת שנה זו אף התרחבה פעילות החווה והוקמה בה כיתת קק"ל ויורט ללמידה שתוגבר עם הרחבת צוות המורים.

השנה חל שיפור משמעותי בממוצע תוצאות הזכאות לבגרות במטה יהודה בשיעור של 10%. העלייה התרחשה הן עקב שיפור גדול בתוצאות הבגרות בבתי הספר התיכון אור ברנקו וייס בצור הדסה, ובכפר הנוער קריית יערים, הן עקב עלייה מתונה בשיעור הזכאות לבגרות בבתי הספר עין כרם, ועין נקובא והן בעקבות שמירה על הישגים גבוהים בישיבת אמית נחשון ובבית הספר התיכון הר-טוב.

בתחילת שנה"ל נכנס לתוקפו מתווה ההסעות החדש אשר מייעל באופן ניכר את מערך ההסעות וחוסך לקופת המועצה מיליוני שקלים שמופנים לטובת הציבור במגוון שירותים בתחום החינוך.

33.jpg

טיפוח מנהיגות

במהלך השנה האחרונה קידמה מנכ"לית המועצה יעל אברמן-טאובין תכנית מנהיגות חדשה בה החלה ליישם תכנית לעידוד וטיפוח מנהיגות מקומית. התכנית היינה פרי יוזמה של מועצה אזורית מטה יהודה בשיתוף מכללת רופין, תנועת המושבים והתנועה הקיבוצית. התכנית היינה רב תחומית ללימודי תעודה. התכנית תקנה למשתתפים מיומנויות לניהול הישוב ותכשיר מנהיגות ניהולית חדשה ליישובי המועצה.

עסקים

לאחר עבודה מאומצת של הראש המועצה ניב ויזל ועובדי המועצה, משרד המשפטים אישר השנה לרשום את הסימן המסחרי הבינלאומי "יקבי יהודה" ליקבים הפועלים באזור מטה יהודה. האישור, שהוא ראשון מסוגו בארץ, מהווה תרומה משמעותית וחשובה לתעשיית היין המקומית. כמו כן, קיבלה המועצה חותמת המעידה על היותה ידידותית לעסקים קטנים. חותמת זו משקפת את החשיבות שמעניקה המועצה לעידוד עסקים מקומיים ולסיוע המוענק ליזמים ואנשי עסקים במועצה.

היישוב החדש גבעות עדן (הדמיה באדיבות היזמים)

תכנון ובנייה

אושרה תכנית המתאר של מטה יהודה - תכנית המתאר יצרה מסד תכנוני לטובת מימוש של זכויות בקרקע בתחומי התיירות החקלאות והיחידה השלישית בנחלה.

במהלך השנה החולפת הופקדה תכנית מתאר כוללת לכפרים עין נקובא ועין ראפה לאחר ארבע שנות תכנון. עם אישורה הסופי הצפוי במהלך השנה הקרובה, יזכו הישובים לתקציבי בינוי משמעותיים מהמדינה לטובת קידום ופיתוח הכפרים.

בשעה טובה ומוצלחת החלו העבודות על היישוב החדש גבעות עדן, יישוב שקיבל השנה היתר פיתוח וזאת לקראת קבלת היתרי בנייה לבתים עצמם.

אושרו להפקדה תכניות יישוביות כשהבולטת בהן היא התכנית התיירותית של בית נקופה. התכנית מציעה התחדשות ופיתוח של פרויקט תיירות כפרית ייחודי במרחב ואישורה של התכנית יאפשר מוקד תיירותי ראשון מסוגו במועצה.

המועצה זכתה בקול קורא של הקרן לשטחים פתוחים של רמ״י לתכנון פארק צפרות בנחל שורק. כתוצאה מונה צוות תכנון ויועצים והותנע התכנון יחד עם וועדת היגוי רחבה לקראת פיתוח של פארק אקולוגי מועצתי משמעותי במרכז המועצה. הפארק יכלול מאגרי מים, מוקדי צפרות, שבילים וחניונים לטובת כל תושבי המרחב.

הוחלט על פיתוח אינטנסיבי סביב אגם מלאכותי בעמק מוצא, בינוי ומגרשי חנייה על מטעים וכרמים. התכנית הפוגעת בוטלה ובמקומה הוחלט על פיתוח טבעי אקולוגי ומשתלב בסביבה.

אושרו תב"ע והיתרי בנייה למתחם ״איקאה אשתאול״.

הישג משמעותי של המועצה בשנת 2019 הוא אישור תכנית פארק מיני ישראל. התכנית, אשר לוותה לאורך כל הדרך ע״י צוות הוועדה המקומית, מבטאת את תפיסת המקום כמוקד תיירותי מרכזי בכניסה למועצה, והוגדרה על ידיה בתור תכנית ״התחדשות״ של מתחם מיני ישראל. התכנית כוללת תוספת שטחי בינוי לטובת מרכז כנסים, סדנאות, חידוש תצוגות ומתחמי פעילות, כמו גם שילוב של מסלולי אופניים, הצללות ופיתוח סביבתי.

אוטובוס החירום של מטה יהודה

 

ביטחון

בשנה החולפת הקימה המועצה את האגף לביטחון והשיקה אוטובוס פיקוד חירום, שמשמעותו הסבת אוטובוסים לפיקוד ושליטה באירועי חירום ושימוש באוטובוסים באירועים מרכזיים לטובת הפצת מידע לרווחת התושבים.

מושב בית נקופה

בטיחות הדרכים

אגף הפיתוח חרט על דיגלו לקדם את נושא בטיחות בדרכים. במהלך שנת 2019 אושרו 20 תכניות תנועה חדשות אותם ניתן להטמיע במערכת ה-GIS של המועצה ולקדם מיפוי מערכתי מועצה בתחום התנועה.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "עם כניסתי לתפקיד ראש המועצה, הצבתי את עקרונות השקיפות והצמיחה בראש סדר העדיפויות של המועצה. השנה, למרות כל הקשיים וההתנגדויות, עמדנו ברוב היעדים שהצבנו לעצמנו במטרה לשפר את איכות החיים, טיב השירות לתושבי האזור ואת מצבה הכלכלי של המועצה. אני מברך אתכם בשנה אזרחית מוצלחת, מלאה בעשייה חיובית ובצמיחה".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?