דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 16 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המועצה מגיעה אליכם הביתה

המציאות לצד הקורונה מאתגרת לא מעט את הרשויות המקומיות בישראל, בשל חוסר היכולת לקיים קבלת קהל פרונטלית. ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, החליט כי אם התושבים לא יכולים להגיע לבניין המועצה, עובדי המועצה יגיעו אליהם. בנוסף לקידום היכולת לקבל שירות מרחוק, בעיקר בדיגיטל ובטלפון, ייצאו עובדי המועצה ליישובים ושם יעמדו לרשות התושבים במגוון הנושאים השונים החל מפינוי גזם ועד להסדרת חובות ארנונה.

"זה מבצע מבורך". ילדי שואבה בנקודת השירות שהקימו עובדי המועצה

"נציגי אגפי המועצה יגיעו אל התושבים ויתנו שירות פנים אל פנים, בנושאים מגוונים: גביה, תכנון ובנייה, רווחה (כולל עו"ס), ביטחון, מוקד, תיירות, ותיקי מטה יהודה, חינוך, נושאים יישוביים ועוד", אמר ויזל, "ניתן לקבל גם שירותי ממשל זמין. כל שעל התושבים לעשות הוא להצטייד בבקשות ובמסמכים הרלוונטיים ואנחנו נסייע". במקביל לעמדות השירות של עובדי המועצה התקיימו פעילויות פנאי לקהילה, להורים ולילדים.

השבוע זכו תושבי היישוב שואבה לקבל משלחת של עובדי מועצה שנתנו שירות בנושאים שונים: תשלום והנחות בארנונה, חינוך, הסדרי שמירה, ביטחון קהילתי וגביה.

תושב שואבה, אייל גריל: "מחמם את הלב, ביחוד בתקופה זו, מגניב, כי אנו לא יוזמים פעילויות ואין תנאים מתאימים מבחינה לוגיסטית. הכי חשוב זו הקהילה וזה מאוד חשוב הפעילויות שהמועצה יוזמת".

מזכירת הישוב שואבה, גיתית לרמן: "הגיעו כ-11 תושבים לשירותי גביה, כאלו שלא ידעו שהם חייבים וכאלו שבאו לבדוק ולוודא. זה מבצע מבורך, הבנו באיזשהו שלב שבגלל הקורונה אין אכיפה אבל זה פוגע בתקצוב הישוב ולכן ביקשנו לבצע תזכורות אכיפה והעלינו את אחוזי הגביה ל-85%".

עובד נוער וקהילה בשואבה, דניאל בן הרוש: ״כמי שלא גדל במועצה, אני אומר שאפו למועצה ולקהילה. יש למועצה פלטפורמה עם המון יחידות עם כל המענים, תרבות, התנדבות ועוד. לגבי היום, במסגרת המיזם של המועצה, הילדים סוף סוף מגיעים למגרש רואים אחד את השני וזה משמח".

"התגובות מצד התושבים על השירות עד הבית מאוד חיוביות ומבטאות את הצורך שלהם במפגש אישי עם נציג המועצה", סיכם ויזל את ההתרשמות שלו מהפעילות עד עתה, "אנו כאן עבור התושבים ואני מודה לוועדי הישובים על שיתוף הפעולה. אם יש לכם רעיון לייעל את השירות או יוזמה או חלום שהייתם רוצים לקדם עם המועצה זו הזדמנות עבורכם".

מתן השירות ביישובים יתקיים בחודש נובמבר גם בשריגים ובבית נקופה ובחודש דצמבר בישובים גפן, לוזית, נס הרים, גבעת יערים, נווה מיכאל, ישעי וצלפון.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?