דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המועצה תדון בחידוש ההסעות מחוץ לאזורי מיפוי

חברי מליאת המועצה האזורית מטה יהודה ידונו בישיבת המליאה הקרובה (5.5.2021) בשינויים שחלו במדיניות הממשלה בנושא הקורונה ובחידוש מתווה ההסעות אל מחוץ לאזורי מיפוי, כפי שנקבע בתכנית אותה אישרה המועצה לפני כשלוש שנים. הסכמה בעניין זה הושגה השבוע, במסגרת הדיון המשפטי בעתירה שהגישו הורי התלמידים כנגד המועצה.

כזכור, במהלך חודש אוגוסט 2020 הודיעה המועצה כי מתכונת ההסעות של תלמידי החוץ תשתנה ותתבסס על מתן כרטיסי רב קו - חופשי חודשי לכל תלמיד בתוספת שאטלים שיובילו תלמידים לירושלים בבוקר ויחזירו אותם אחה"צ.

בתגובה הגיש עו"ד ברק בן שלום ממושב נס הרים, עתירה בשם 138 הורים ממטה יהודה, עתירה לבית המשפט המחוזי ירושלים שבה נדרשת המועצה לבטל לאלתר את החלטתה לשנות את מתכונת ההסעות הקודמת. "מדובר בהחלטה שערורייתית ועל המועצה להמשיך לספק לעותרים הסעות לבתי ספר בהם הם לומדים, באותה המתכונת של השנים הקודמות", נטען בעתירה.

השבוע התקיים דיון בעתירה בפני בית המשפט המחוזי. על אופן התנהלות העתירה חלוקים הצדדים אך התוצאה הברורה היא שמליאת המועצה תדון שנית ותשקול את חידוש מתווה ההסעות לתלמידי החוץ.

 

אנו מאוד מרוצים

 

בא כוח העותרים, עו"ד בן שלום, אמר כי הוא שבע רצון מהתנהלות הדיון בבית המשפט. לדבריו, השופט הציע שהמועצה תקבל החלטה מחודשת ומנומקת בעניין לאחר שתיתן לעותרים זכות טיעון בכתב ובעל פה.

עו"ד בן שלום טוען כי השופט דחה דרישת המועצה למחוק את העתירה והדגיש שהזכות של התלמידים להסעות נובעת גם מהחלטת מתווה ההסעות של המועצה וגם מפסק הדין בעתירה הקודמת.

לדברי עו"ד בן שלום המועצה טענה בבית המשפט כי ביטול מתווה ההסעות בתקופת הקורונה והמעבר לשימוש בכרטיסי רב-קו לא חסך סכומי כסף משמעותיים למועצה, טענה שגרמה לשופט לתהות מדוע המועצה מתנגדת להחזיר את ההסעות אם אין לזה משמעות תקציבית.

עו"ד בן שלום: "בשורה התחתונה אנו מאד מרוצים. אם נהיה ריאליים כצפוי ההסעות לא יחזרו לפני סוף השנה אבל הסיכוי שהם יחזרו בתחילת השנה טוב בכפוף לכך שאכן חוזרים לשגרה".

עתירה מיותרת

 

היועצת המשפטית של המועצה האזורית מטה יהודה, עו"ד ורד כהן, טענה מנגד כי הדיון התנהל באופן אחר לחלוטין מהאופן שבו מציג אותו בא כוח העותרים.

"דברי ב"כ העותרים הינם מגמתיים בלשון המעטה ובוודאי שאינם משקפים את הדיון והלך הרוח בו... על מנת להיות פרקטיים הציע בית המשפט כי המועצה תתכנס בהקדם על מנת לקבל החלטה נוספת לנוכח שינוי הנסיבות במדינה כולה. דבר שהיה מתרחש ממילא בהתאם להחלטת המליאה. רצון העותרים לחייב את מליאת המועצה להתכנס בתוך שבועיים סורב (!) ונקבע כי מליאת המועצה תתכנס רק על פי לוח הזמנים שקבעה ללא כל שינוי בחודש מאי”.

לדברי עו”ד כהן, דרישת המועצה למחיקת העתירה נעשתה מטעמים טכניים בלבד והדגישה כי בכל מקרה מליאת המועצה הייתה דנה בחידוש מתווה ההסעות. "ברור לכל, כי החלטת המליאה נשוא העתירה התקבלה לזמן קצוב לנוכח החלטות משרד החינוך, ואף הוכיחה עצמה ונכונותה הלכה למעשה משך כל תקופה זו. ודאי לא הייתה צורך בעתירה לשם כך, והרי גם מבלי שיידרש הדבר מבית המשפט תדון המליאה בהסדר ההסעות שנקבע מלכתחילה לזמן מסוים. למותר לציין כי המועצה פעלה פועלת ותמשיך לפעול לטובת תושביה תוך שמירה על קופתה הציבורית".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?