דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 30 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המחוזית אישרה תכנית לפיתוח 'מיני ישראל'

תוספת של 15,000 מ"ר נופש, כנסים, הסעדה ומסחר. מיני ישראל המחודש (הדמיה)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים במינהל התכנון, אישרה תכנית לחידוש ופיתוח מתחם 'מיני ישראל' לשדרוג האטרקציה התיירותית שבלטרון.

מתחם 'מיני ישראל', נמצא בתחום השיפוט של המועצה האזורית מטה יהודה, ופעילותו העיקרית היא תצוגת דגמי בינוי מוקטנים של האתרים המוכרים והמרכזיים במדינת ישראל. האתר מציג כ-400 מיניאטורות הממוקמות במרכז האתר וכן מתבצעת בו פעילות הדרכה שמתקיימת במקום, רובה סביב המיניאטורות וחלקה בחדרי הדרכה ובאמצעות סרטונים בתלת מימד.

התכנית החדשה מוסיפה מעל ל-15,000 מ"ר של שטחי בנייה, שיאפשרו להרחיב ולהעשיר את הפעילויות והתכנים המתקיימים בפארק ולאפשר בו פעילויות של נופש וספורט, כנסים, תערוכות קבועות ומתחלפות ואף שימושי הסעדה ומסחר תיירותיים.

רוב הבינוי המוצע בתכנית מיועד לשדרוג, הרחבה ותוספת של תצוגת המיניאטורות ובעיקר לפיתוח שבילים, נקודות מנוחה ואזורים מוצללים לרווחת המבקרים. בנוסף, התכנית שאשרה הוועדה תאפשר להקים במתחם גם מרכז התיירותי שיפעל כמוקד תרבות, כנסים, תערוכות והסעדה.

מתכננת המחוז שירה תלמי-באבאי ציינה כי "התכנית תאפשר לחדש ולשדרג את המתחם ולהתאימו לשינויים שהתרחשו בתחום התיירות מאז פתיחתו לקהל הרחב בשנת 2003. זאת, תוך התאמה ייחודית של הבינוי והפעילויות לאופי הכפרי והפתוח של האזור ותוך שמירה על הנוף הייחודי של עמק איילון". התכנית הינה ביוזמת שמעון יפרח וניסים לב ונערכה ע"י Stability Studio.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?