דלג לתוכן העמוד
יום שני, 15 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

השר טרופר: חינוך זה הכי חשוב ולכן חזרנו לבתי הספר

השר הנדל (משמאל) וראש המועצה ויזל (מימין) בשיחה עם תלמידים

השינויים במפה הפוליטית הארצית משפיעים גם על האווירה החגיגית של פתיחת שנת הלימודים במטה יהודה. לראשונה בתולדות מטה יהודה, שני שרי ממשלה, שניהם תושבי מטה יהודה ממושב נס הרים, כיבדו בנוכחותם את פתיחת שנת הלימודים במועצה.

ביום רביעי (1.9) התייצבו שני השרים, שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ושר התקשורת, יועז הנדל, בבתי הספר של המועצה ובירכו את התלמידים הנרגשים ואת צוות המורים.

השר טרופר ביקר בבתי הספר בצור הדסה יחד עם הנהגת היישוב ואמר: "התלבטנו הרבה בממשלה האם לפתוח היום את שנת הלימודים או לא, אבל חשבנו שחברה שחושבת שחינוך זה הכי חשוב לא משאירה את הילדים בבית, ונותנת לילדים שמחכים ומתרגשים את ההזדמנות לפתוח שנה...אני בטוח שהמועצה ומחזיק תיק החינוך שלומי מגנזי ישמרו עליכם מלמעלה. יהיה קצת קשה השנה כי עדיין יש קורונה, אבל אני שמח לראות שכולם פה עם מסיכות, ואני בטוח שתהיה שנה טובה".

 

השר הנדל הצטרף לראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, בסיור במוסדות החינוך של המועצה ושמע ממנו כי במערכת החינוך במטה יהודה לומדים 18,000 תלמידים ב-24 בתי ספר וב-127 גני ילדים. ויזל ציין כי למעלה מ-50% מתקציב המועצה מוקדש לנושאי חינוך.

במפגש עם תלמידי כיתות ו' עודד הנדל את התלמידים להתנתק מהמסכים ולהתחבר לקריאת ספרים וגילוי עולמות חדשים דרך למידה חכמה. 

ויזל: "בשבועות האחרונים עשרות עובדי המועצה ומינהל החינוך התגייסו כולם כדי ששנת הלימודים תפתח כסדרה. מי ייתן והשנה יהיו יותר טיולים ומפגשים ופחות זומים ובידודים. אני מאחל לכל התלמידים וגם להורים הנרגשים - שנה טובה ומלאת למידה משמעותית".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?