דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 25 בפברואר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

השתלמות מקצועית לנבחרי הציבור בוועדים היישובים במטה יהודה

כ-200 חברי ועדים מקומיים מיישובי המועצה האזורית מטה יהודה השתתפו השבוע (22.1) בכנס מיוחד שנועד לשפר את ההיכרות שלהם עם נושאי התפקידים במועצה ועם התפקיד הציבורי שלקחו על עצמם. במהלך הערב החשוב שמעו המשתתפים הרצאות בתחומים שונים וניהלו דיוני "שולחן עגול" בנושאים הקשורים לפעילות הוועד המקומי.

במטה יהודה פועלים 57 ועדים מקומיים. בכל ועד מכהנים 5-11 חברים, כלומר מדובר במאות נבחרי ציבור. בבחירות האחרונות התמודדו למעלה מ-2000 מועמדים ורבים מאלו שנבחרו זו הכהונה הראשונה שלהם בתפקיד ציבורי. במועצה הבינו את הצורך הדחוף להכשיר את נבחרי הציבור ולהדריך אותם בהתנהלות נכונה במסגרת הוועד המקומי.

מפגש מרגש של פעילות "הרי את" שנבחרו לוועדים המקומיים עם המנכ"לית, יעל אברמן -טאובין (במרכז)

הכנס התקיים במרכז האמנויות יד חריף ונפתח בדברי ברכה של ראש המועצה, ניב ויזל. בתום שלב הברכות התפצלו הנוכחים לסדנאות הסברה שבהן הרצו מנהלי אגפים ומנהלי מחלקות במועצה על אופן עבודתם מול הוועדים המקומיים ביישובים.

בין ההרצאות שהתקיימו: התקשרויות וניהול מכרזים על ידי היועצת המשפטית עו"ד ורד כהן, תשתיות ופיתוח ביישובים על ידי מנהלת אגף הפיתוח שרית עוזרי, קהילה ונוער על ידי מנהלת האגף שלהבת מרכוספלד, סביבה ושיפור פני הכפר על ידי מנהל אגף שפ"ע משה סויסה, רווחה וחוסן קהילתי על ידי מנהלת אגף רווחה דפנה בירן-אשתר ועובדות האגף, ביטחון ובטיחות על ידי מנהל מחלקת הביטחון יאיר אברהם, גבייה ותקציב על ידי עובדי מחלקת הגזברות דניאלה חן ובני צברי, ניהול ועד מקומי על ידי מנהלת מחלקת הוועדים ליאורה יפרח.

בתום ההרצאות התקיימו דיונים של "שולחנות עגולים" בניהולם של חברי ועדים מקומיים. בין הדיונים שהתקיימו: תפקיד מזכיר היישוב, תקציב היישוב, אמנה קהילתית, עבודה מול המועצה, ביטחון, גבייה מרוכזת, ויוזמות קהילתיות.

בין המשתתפים בכנס נראתה לראשונה נוכחות משמעותית של נבחרות ציבור. אירוע מרגש נרשם כאשר פעילות בארגון "הרי את" לקידום נשים לפעילות ציבורית נפגשו עם מייסדת הארגון, יעל אברמן-טאובין, שנבחרה לאחרונה למנכ"לית המועצה החדשה.

חברי ועדים ניהלו דיונים ב"שולחן עגול"

הכנס התקיים ביוזמתן של ליאורה יפרח מנהלת מחלקת היישובים, יוכי פחימה מנהלת מחלקת תרבות וענבל בן שלום מאגף החינוך. במועצה ביקשו להודות לשגיא קליין, מנהל יד חריף, על הסיוע בארגון הכנס.

מהמועצה נמסר כי הכנס הוא סנונית ראשונה במסגרת הכשרת נבחרי הציבור לעבודתם בוועדים המקומיים. במהלך השנה הקרובה צפויים נבחרי הציבור להיות מוזמנים לשני כנסי ועדים מרוכזים (הכנס הקרוב יתקיים בחודש מרץ באילת) ומפגשים קצרים בדומה לכנס הנוכחי יתקיימו בתדירות גבוהה יותר.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?