דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 18 בספטמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

התנגדות נרחבת למינוי סגן שלישי במטה יהודה

חברי מליאה במועצה האזורית מטה יהודה מנסים למנוע את בחירתו של סגן שלישי לראש המועצה, בטענה כי מדובר בתפקיד ייצוגי, נטול סמכויות ומיותר.

סגן שלישי במטה יהודה הינו מינוי שהיה בעבר, בתקופתו של ראש המועצה הקודם, מאירק'ה ויזל. תקנות משרד הפנים מאפשרות למטה יהודה למנות סגן שלישי ללא שכר. מדובר בתפקיד ייצוגי במקרה הטוב, שכן לסגן השלישי אין סמכויות של ממש, ומיותר לחלוטין במקרה הרע, אשר נועד ל"פצות" מגזר מסויים על כך שאינו מיוצג במסגרת התפקידים הבכירים במועצה.

  נציג עמינדב במליאת המועצה, שמעון קינן, שהוא אחד מפעילי הציבור הוותיקים ביותר במליאה, טוען כי מינוי סגן שלישי לראש המועצה ללא שכר, הוא תולדה של צורך למענה על התחייבות פוליטית שניתנה במסגרת הסכמים פוליטיים שנעשו ערב הבחירות לראשות המועצה.

"כמי שישב בצוות המשא ומתן הקואליציוני, והיה שותף בכיר בקבלת ההחלטות בין סיעת המושבים לבין סיעת המגזר השיתופי, סוכם שמינוי סגן שלישי אם וכאשר יקרה יהיה מתוך חברי המליאה במגזר הערבי (עין ראפה, עין נקובא) כאשר הם ואך ורק הם יבחרו את מועמדם לתפקיד וימליצו בפנייך על המועמד המסוכם”. אולם, בשלב זה אין הסכמה למינוי סגן מטעם המגזר הערבי ולתוך החלל שנוצר מנסים לדחוק את עצמם חברי מליאה אחרים.

לטענת קינן, ישנם חברי מליאה מסויימים אשר מנסים לקדם את עצמם לתפקיד הסגן השלישי וזאת בניגוד לכללים שנקבעו בהסכם הקואליציוני. במכתב ששלח לראש המועצה, ניב ויזל, הוא מדגיש כי "אין צורך למנות סגן שלישי שהרי זה לא יוסיף לשניים הקיימים דבר", אך במידה והנושא יעלה – הוא רואה את עצמו מועמד לתפקיד הייצוגי.

משיחות של "בקיצור" עם חברי מליאה נוספים עולה כי קיימת תמימות דעים כי מדובר במינוי מיותר שצפוי להכביד על פעילות המועצה האזורית. בשלב זה, עדיין לא ידוע האם מליאת המועצה תדון בנושא בישיבתה הקרובה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?