דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 ביולי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ה"דיפלומטים" הצעירים במפגש עם תושבת איחוד האמירויות

הלמידה מרחוק הפכה לחלק משגרת יומם של תלמידי ישראל, והשבוע התקיים במסגרת זו שיעור יוצא דופן. מצד אחד של המסך ישבו תלמידי מגמת הדיפלומטיה של בית החינוך 'אור - ברנקו וייס' בצור הדסה ומעברו השני של המסך ישבה פטימה עומר, מנהלת מוסד לנוער בסיכון באיחוד האמירויות.

תלמידי מגמת דיפלומטיה, מכיתות י' עד י"ב, מקיימים מפגשים מעין אלה מעת לעת, ולרוב בשפה האנגלית. את החיבור עם פטימה יזמה רכזת המגמה, אלה בן עמנואל, אשר שוקדת כל העת על יצירת קשרים מחו"ל עבור תלמידיה. "שנת הקורונה פתחה, ללא ספק, כמה אופציות, קשרים והסכמי אברהם שנחתמו בזמן האחרון על ידי ממשלת ישראל וסייעה בקשרים חדשים", אמרה רכזת השכבה.

אלה, איך היו התגובות מהמפגש יוצא הדופן?

"התגובות היו נהדרות, המפגש היה מרגש ביותר, שכן תלמידנו פוגשים אנשים שעד לפני חצי שנה לא היה עימם שיח. מסתבר שאנו דומים בדברים רבים ויש רצון הדדי לביקורים הדדיים".

נכון להיום יש כמה קשרים שמתנהלים במסגרת המגמה: שיחות אחת לחודש עם בי"ס מצ'כיה, ובחודש הבא מתוכנן מפגש מקוון עם בית ספר מדובאי. "כעת אנו עובדים על מציאת קשרים עם בית ספר במרוקו", אמרה הרכזת.

ראש מינהל החינוך, ניב בר גיא: "לימודי מגמת הדיפלומטיה בתיכון אור מיישמים הלכה למעשה את ההבנה שעל הפערים הלאומיים והמדיניים ניתן לגשר באמצעות קשר אישי, בניית יסודות הסכמה אוניברסליים ורכישת כלים בסיסיים להבנת אמנות הדיפלומטיה וגישור על פערים תרבותיים. יישר כוח לתיכון אור, לצוות המגמה ולתלמידיה".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?