דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 31 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ויזל: מיליוני שקלים ששולמו לקבלנים עדיין בגבייה

הכספים עדיין לא הגיעו. בית הספר לביא

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, אמר בישיבת המליאה אחרונה כי מיליוני שקלים שהמועצה שילמה לקבלנים שבנו מוסדות חינוך, והייתה אמורה לקבל החזר בגינם ממשרדי ממשלה ומרשויות נוספות (מפעל הפיס) עדיין מעוכבים. הוא תקף את חברי המליאה שכיהנו בקדנציות הקודמות ואמר: “קרו דברים במטה יהודה, הכספים עדיין לא חזרו, מכיוון שאני אדם אחראי לא רוצה לחזור למה שהיה...בתי ספר שנבנו לפני חמש ושש שנים עדיין לא קיבלנו את כל הכסף חזרה".

ויזל אמר את הדברים כחלק מההצעה להעביר את הקמת כמה מוסדות חינוך לטיפול החברה למשק וכלכלה (משכ"ל) של המרכז לשלטון מקומי. פעולה זו תחסוך מהמועצה את הצורך לבצע ולממן את העבודות באמצעות החברה הכלכלית מטה יהודה, כפי שהיה בשנים קודמות. עם זאת, העברת הפרויקטים למשכ"ל תעלה למועצה 7% מהתקציב הכולל כדמי פיקוח וניהול ובמידה ומשרדי הממשלה יעכבו כספים, תשלם המועצה 1.5% רבית שנתית על הסכום שיעוכב.

דבריו של ראש המועצה הלהיטו את הרוחות באולם המליאה והתפרשו כהתקפה על חברי המליאה שכיהנו בתקופתו של ראש המועצה הקודם, משה דדון, וכהבעת אי אמון בהם ובחברה הכלכלית מטה יהודה.

יש לציין כי בארבע השנים שחלפו מאז נעצר דדון ובשנה שחלפה מאז שנדון למאסר של ארבע שנים בגין שוחד שקיבל מקבלן המסגרת של המועצה, גבי מגנזי, ובגין עבירות נוספות, לא התקיים במליאת המועצה כל דיון על מה שהתרחש. הטראומה שעברו תושבי המועצה, עובדיה ונבחרי הציבור הודחקה וטואטאה אל מתחת לפני השטח.

דבריו של ויזל נגעו בפצע פתוח ובינו לבין קבוצת חברי מליאה ממגזר המושבים התלהט עימות מלווה בהרמות קול ובהאשמות שונות.

נציג עמינדב, שמעון קינן, אמר כי ההחלטה היא הבעת אי אמון בחברה הכלכלית ובעצם קוראת לחיסולה.

נציג בית נקופה ויו"ר ועדת מכרזים, דוד אבו, אמר כי מטרת ההחלטה היא לעקוף את ועדת המכרזים בראשותו.

נציג בית זית, יניב שושני, תקף את דבריו של ויזל ותבע ממנו לחשוף את כל מה שהוא יודע על מה שהתרחש ב-433.

בתגובה קם נציג אורה, שאול נהרי, ואיים לצאת מהמליאה: “אני מרגיש שאני יושב ב-433 . יש פה שמועות או חשדות של גניבה, לא מקובל עלי דבר כזה”. הוא פנה לקינן ואמר: "אני לא רוצה להיות ב-433. מישהו פה לא בסדר, או אתם או הם”. רק באמצעי שכנוע רבים הצליחו חברי המליאה להרגיע אותו ולמנוע ממנו לפרוש מהמליאה.

לקראת סוף העימות שהתפתח אמר ויזל: "לא האשמנו אף אחד ולא נאשים אף אחד... במליאות הקודמות אמרתי שאני לא עסוק בעבר... אני באחריות שלי לא רוצה להסתבך בעתיד...”.

בסופו של העימות אישרה המליאה את בקשת המועצה לחתום על חוזה מול המשכ"ל לגביית 1.5% ריבית שנתית כנגד כספים שיעוכבו יותר משנה. המועצה צפויה להעביר למשכ"ל את הקמת ישיבת נחשון החדשה, סיום פרויקט בית הספר לביא ומבנה נוסף.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?