דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 28 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ועדת תו"ב מטה יהודה החלה לבקש צווי כניסה למקרקעין

הוועדה המקומית מטה יהודה מחמירה את ההליכים כלפי בעלי נחלות ומגרשים שיש בהם חשד לשימוש חורג ולעבירות בנייה. לאחרונה החלה הוועדה לבקש צווי כניסה שיפוטיים למקרקעין עבור הפקחים אשר יוכלו להיעזר גם בליווי משטרתי כדי להיכנס ולבצע את הבדיקה בשטח. בכל המקרים הצו ניתן כמבוקש.

בקשה דחופה שהופנתה לבית המשפט טוענת הוועדה המקומית כי במגרש בבית זית יש חשד לעבירות בנייה ובהן הקמת בריכה, בנייה על גג הבית בהיקף של 15 מ"ר ושימוש בבית המגורים למטרת אירוח ומסיבות, וכל זאת ללא היתר כדין.

בבקשה נטען כי בעלי המגרש התחמקו מביקור של מפקח הוועדה במגרש וזאת בטענות שונות ובהן "מחלה", “הפתעה" ו"שגגה".

"לאור התלונה והחשד בדבר שימוש בבית המגורים למטרת אירוח וקיום מסיבות ולאור חריגות הבניה שנמצאו בבית המגורים, נדרשת כניסה לכלל המבנים המצויים במקרקעין, לצורך בדיקת החשדות והמשך איסוף הראיות", נאמר בבקשת הוועדה לצו כניסה שיפוטי.

הריסת מבנים בלתי חוקיים במושב (אילוסטרציה)

בבקשה נוספת לצו כניסה שיפוטי טוענת הוועדה המקומית כי במגרש במושב עמינדב יש חשד לעבירות בנייה ובהן, פיצול בית המגורים ליחידות דיור ללא היתר כדין ואי ביצוע צו הריסה כנגד מדרגות חיצוניות למבנה.

בבקשה אחרת שהופנתה לבית המשפט טוענת הוועדה המקומית כי בנחלה במושב אבן ספיר יש חשד לעבירות בנייה ובהן אי קיום צו שיפוטי בנוגע לתוספת בנייה בבית המגורים וחשד למגורים ושימוש אסור במבנה של בית אימון.

כאמור, בית המשפט נענה לבקשות הוועדה ונתן בכל המקרים את הצו כמבוקש.

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה פועלת בהתאם לתיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, שנכנס לתוקפו ב-2017. במסגרת זו בסעיף 206 (ב) לחוק נקבע כי במקום מגורים שבו יש חשד על עבירת בנייה המפקח יוכל להיכנס למקום לצורך בדיקת חשד לעבירה על החוק, אשר תיעשה אך ורק בצווי כניסה למקרקעין מטעם בית משפט".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?