דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 31 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

זהירות: פקחי היחידה הארצית למקרקעין פועלים במטה יהודה

היחידה הארצית לאכיפת דיני מקרקעין במשרד האוצר פועלת במרחב של המועצה האזורית מטה יהודה, כך עולה מתשובת משרד האוצר לשאלת 'בקיצור'. מדובר ב"בשורה" לא משמחת לתושבי המועצה האזורית הגדולה בישראל, וזאת במיוחד על רקע תחילת האכיפה והיישום של תיקון 116 לחוקי התכנון והבנייה.

בתחילת חודש יוני פשטו עשרות ניידות פיקוח של היחידה על משקים חקלאיים בכל רחבי הארץ, וביקרו בשמונה מושבים במועצה האזורית גזר. כמה משקים חקלאיים "זכו" להתראות לפני קנסות בשווי שבין 300 ל-1.2 מיליון שקל. לפי התיקון החדש לחוק ההתראות יהפכו בתוך 30 יום לקנסות מנהליים קצובים.

בעקבות האירוע הדרמטי יצאו יו״ר מרכז המועצות האזוריות בישראל וראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג׳ג׳ ומנכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור, בקריאה לשר האוצר ולרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לעצור את הפלישה הכוחנית ולהתחיל בפתרון בהידברות.

כעת מתברר כי פקחי היחידה פועלים גם באזור מטה יהודה. להלן הודעת משרד האוצר: “היחידה הארצית לאכיפת דיני המקרקעין פועלת במרחב התכנון של מטה יהודה וסקרה מספר ישובים. בכוונת היחידה להיכנס למהלכי אכיפה בתקופה הקרובה ולהמשיך לסקור יישובים נוספים במרחב תכנון זה. כמו כן, בחודשים האחרונים היחידה הארצית החלה לצלם מהאוויר באופן מחזורי את המרחב על מנת לאתר עבירות ולעקוב אחר עבירות בהתהוות".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?