דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 11 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חגיגת יין ותרבות מקומית במטה יהודה

פסטיבל היין ופסטיבל "נאמן למקום" מתאחדים לשלל אירועים של יין, תרבות ואמנות

השנה, לראשונה, יחבור פסטיבל היין הוותיק של מטה יהודה לאירוע התרבות המקומי "נאמן למקום", אשר כל האמנים המשתתפים בו הם תושבי האזור.

במשך 4 סופי שבוע יתקיימו אירועי יין בשילוב חוויות ומפגשי תרבות, מוסיקה ואמנות בהובלתם של אמנים ויוצרים תושבי מטה יהודה, לצד חגיגת יין במיטבה, אשר תאפשר לחובבי יין מכל רחבי הארץ להכיר מקרוב את העשייה הייננית הענפה באזור, את החקלאות, היקבים והאנשים העומדים מאחורי היין, וכמובן את שלל היינות האזוריים, שזוכים להצלחה רבה בארץ ובעולם.

בעלי היקבים המשתתפים בפסטיבל היין מטה יהודה. צילום: דיויד סילברמן

הפסטיבל ייפתח בשבוע הבא (יום חמישי, 5 בדצמבר) באירוע שיתקיים אוהל ענק שיוקם במתחם מיני ישראל. כ-30 היקבים המשתתפים בפסטיבל יציגו את היינות הנבחרים שלהם לטעימת קהל המבקרים, אשר יוכל להכיר מקרוב את הייננים ובעלי היקבים. באירוע אף יתקיימו הרצאות מקצועיות + טעימות ייעודיות בהובלתם של עידן בר אולפן, גיא הרן ושירה לבל – ההשתתפות בהרצאות/טעימות בתשלום נוסף ובהרשמה מראש. עלות הכניסה לאירוע המרכזי : 60 שקל כולל כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

במהלך ארבעת סופי השבוע של הפסטיבל יתקיימו סיורי יין מודרכים על ידי מומחים בתחום שישלבו ביקור ב-3 יקבים שונים בכל פעם עם טיול בין נופיו התנ"כיים של מטה יהודה. עלות סיור: 100 שקל לאדם בהרשמה מראש.

סופי השבוע של הפסטיבל יהיו גדושים באירועי תרבות ומוסיקה, ביקבים, בבתי תושבים ובאוהל הפסטיבל בקיבוץ צרעה, בקשת רחבה של עולמות תוכן.

ענקיות הזמר והנשמה זהבה בן ורימונד אבוקסיס עם להקת פירקת אל נור יופיעו באוהל הפסטיבל בקיבוץ צרעה במופע סוחף של מוסיקה וקצב (24.12). מופע המוקדש לשירי אהובה עוזרי על ידי אמנים, זמרים ונגנים תושבי מטה יהודה יתקיים ב-26.12 . אירוע שירת המונים "כולנו שרים" בהשתתפות הקהל כולו, יתקיים ב-25.12.

הופעה ביקב נבו. דנה ברגר (צילום: אלדד רפאלי)

מופעי מוסיקה יתקיימו ביקבים ברחבי מטה יהודה: הזמרת דנה ברגר, תושבת מטה יהודה, תתארח ביקב נבו במושב מטע, ביקב הדר שבמושב עגור יופיע המוסיקאי דורון רפאלי, ביקב כרם ברק במושב בקוע יתקיים המופע המרקיד של השלישייה הנשית "אל בנאת", ביקב קדמא שבמושב כפר אוריה יופיעו שחר בן שמחון ואליה מגנס במוסיקת עולם, וביקב צפרירים במושב צפרירים, יתקיים מופע גרוב של "בית הספר לנבואה".

אירועים נוספים: להקת ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה תציג את המופע "אנדלושס" עם מוסיקה צפון אפריקאית. ביישובים עין ראפה ועין נקובא יוקרן הסרט "תל אביב על האש" ולאחריו שיחה בערבית עם השחקן יניב ביטון. בסלון ביתו של דורון גינוסר במושב נס הרים יתקיים מופע אקוסטי עם ניבה אילן וחגי נחמני.

 

לפרטים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או באתר: www.tour-yehuda.org.il

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?