דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 11 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חשש: תקציב פינוי הגזם ייגמר לפני סוף השנה

לאחר שהחליט לבטל דיון במליאה, בנושא העברת סמכויות פינוי גזם לוועדים המקומיים, הזהיר ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, כי הזינוק בעלויות פינוי הגזם עשוי להביא למצב שלקראת סוף השנה לא יישאר כסף בסעיף התקציבי שמיועד לכך.

בשבוע שעבר נודע כי הנהלת המועצה אישרה מהלך שבמסגרתו יועלה ההחזר הכספי מדמי הארנונה ליישובי המועצה ב-2.5% ומנגד עלויות פינוי הגזם יוטלו על הוועדים המקומיים של היישובים.

הידיעה עוררה מחאה רבתי בקרב ועדים מקומיים שחששו כי לא יוכלו לעמוד במטלה הנוספת. 28 מראשי הוועדים, מושבים ויישובים קהילתיים, פנו במכתב דחוף לראש המועצה וביקשו לדחות את הדיון. הם נימקו את הבקשה בכך שפינוי גזם אינו מוכר לוועדים המקומיים, היקף התקציב לנושא אינו ידוע, ושהוועדים אינם גוף פיקוח ואכיפה. הם סיימו את המכתב בבקשה שלא לקבל החלטה לפני שיתקיים דיון פתוח ושקוף בנושא.

במהלך הדיווח לחברי המליאה על ההחלטה לבטל את הדיון, אמר ויזל כי עלויות פינוי הגזם זינקו בשלוש השנים האחרונות פי 5 (!), מ-800 אלף שקל ל-4 מיליון שקלים. הוא הדגיש כי בתקציב 2019 אושר 2.5 מיליון שקל לפינוי גזם והוסיף, “חשוב לי לעבוד בתקציב, לא יכולים להמשיך בהשתוללות של הגזם".

חבר המליאה מזנוח, חיים כהן, דרש לדעת למה "מעלים את הנושא בהנהלה ואחר כך מבטלים", וחבר המליאה מעמינדב, שמעון קינן, אמר כי הוא חושש מפגיעה בסמכות המליאה. אולם, חברי מליאה אחרים שיבחו את הנכונות של ויזל לבטל את הסעיף.

ויזל שיבח את החלטת המליאה לבטל את הדיון: “כל הכבוד למליאה שיודעת לשמוע, להקשיב ולחשוב...אתמול החלטתי לבטל את הסעיף, זו לא נורמה וזה לא קשור ללחץ".

הוא הודיע על הקמת ועדה בראשותה של מנכ"לית המועצה, יעל אברמן-טאובין, שבתוך חודשיים תציע פתרון לסוגיית פינוי הגזם והזהיר: “אני צריך לעמוד בתקציב...שלא יקרה שבאוקטובר או בנובמבר נפסיק לפנות גזם מחוסר תקציב".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?