דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 11 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"יהונתן ומארק הם מקור גאווה לתלמידים במטה יהודה"

סמ"ר מארק זינצ'נקו

בשבוע שעבר קיבלו שני תלמידים מבית הספר התיכון עין כרם, סמ"ר מארק זינצ'נקו ורב"ט יהונתן קורצבנד, את אות מצטייני נשיא על שירותם בצה"ל. המורות של שני הצעירים האלה גאות בהישגיהם ומספרות על האופן שבו התחנכו.

מארק ידע מגיל צעיר שהוא רוצה להתגייס לשירות קרבי ולשרת את המדינה בצורה הטובה ביותר שהוא יכול. ביום הגיוס השתבץ לחטיבת הנח"ל, ואחרי שעבר בהצלחה את הגיבוש ליחידות חטיבתיות, הגיע לגדס"ר נח"ל.

המחנכת יפה בן לולו

המחנכת של מארק, יפה בן לולו: "מארק למד בכיתה י-י"ב בתיכון עין כרם, ושהה בפנימייה עין כרמית. את מארק חינכתי בכיתות י"א-י"ב, תלמיד חייכן וצנוע. מארק תמיד יעזור לחלש גם אם המורה יקצוף או יזעף, והוא בחיוך נבוך יגיד,"מה בסך הכל עזרתי לחבר'ה". אצל מארק הלימודים היו רק בגדר המלצה, כשהיה רושם שהכל כבר נסגר ואבוד, לפתע משום מקום, הוא היה מביט במבחן, שולף עט או עיפרון ואופס....ציון מעולה! עשה זאת כמו גדול. שמחתי לשמוע, כי במילוי חובתו בצה"ל, גילה מאמץ יתר על חבריו ונכלל ברשימת החיילים המצטיינים לשנת תשע"ט. חובה נעימה היא לי להביע את הערכתי אליו".

רב"ט יהונתן קורצבנד

בוגר נוסף של תיכון חקלאי עין כרם שקיבל אות הצטיינות הוא יהונתן קורצבנד ממושב רמת רזיאל. למרות שיתוק המוחין בצדו הימני של גופו, הוא ידע שיתנדב לצבא וישרת בצה"ל. בתפקידו הוא אחראי על ניתוב הפניות המתקבלות ביחידת מיט"ב של מועמדים לגיוס. הוא מרגיש מאוד משמעותי בתפקיד שלו, שווה בין שווים. ההצטיינות מהווה בשבילו סגירת מעגל מכיוון שהוא תמיד רצה להוכיח את עצמו, ולהראות שהוא עושה את התפקיד בצורה הטובה ביותר.

עינת כהן, שהייתה רכזת השכבה שלו בעין כרם חושפת מה היא כתבה במכתב ההמלצה שפתח את ליבם של מקבלי ההחלטות בצה"ל בשביל לגייסו: "מגיעים אלי לא מעט מתלמידי השכבה לבקש מכתב המלצה לקראת גיוסם לצבא ובפרט מכתב שיעזור להם להתברג לתפקיד מיוחל. אני חשה כבוד גדול ושליחות גדולה בכתיבת מכתבי ההמלצה האלה ובהחלט גאה בעובדה שאולי עזרתי ולו בקצת, לתלמידים שלי להתקדם. כשהגיע יהונתן לבקש את מכתב ההמלצה אחזה בי התרגשות עצומה כי יהונתן הוא ילד מיוחד וידעתי כי מכתב ההמלצה שלי בפעם הזו חייב להיות מוקפד אף יותר ולהלן הדברים שנכתבו:

רכזת השכבה, עינת כהן

אני משמשת בשנתיים האחרונות כרכזת של שכבה י"ב וכן כמחנכת הכיתה שבה משובץ יהונתן קורצבנד, כך שזכיתי להכיר את יהונתן הכרות קרובה ומעמיקה. מצאתי לנכון להתייחס לאישיותו ותכונותיו כדלהלן: יהונתן משובץ בבית הספר לכיתת חקר וכיאה לתלמיד בכיתה זו הוא מגלה רצינות ואחריות בכל המטלות הלימודיות. יהונתן הנו נער מוכשר אשר מתבלט ומוביל במספר תחומי לימוד בבית הספר, בעיקר בתחום ההיסטוריה ואכן הגיע להישגים נאים ביותר בעבודת החקר בתחום זה. למרות קשיים אובייקטיבים המהווים חלק מחיי היום יום, יהונתן מתנהל בדיוק כמו כל אחד משאר תלמידי השכבה הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית. יהונתן לא ויתר לעצמו במהלך השנים ואף יצא לכל טיול שנתי יחד עם חבריו כאשר גולת הכותרת היה המסע הנודד של שכבת י”ב. במהלך מסע זה סיים כל מסלול ומסלול והיווה בכך דוגמה ומופת לכל השאר שלמרות הקשיים אפשר להצליח. במסגרת ההתנהלות הכיתתית יהונתן שמח להתנדב ולעזור בכל פעילות כיתתית או שכבתית באשר היא. אין לי ספק כי יגיע להישגים מרשימים בעתיד".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "יהונתן ומארק הם מקור גאווה לאלפי התלמידים של מטה יהודה. הם מקור הגאווה של מערכת החינוך כולה. אנו במטה יהודה מצמיחים את דור העתיד של החברה הישראלית ואף בוגרינו מתברגים בעמדות המפתח המצעידות את עתידנו קדימה. יש לנו חינוך נפלא המובל על ידי מיטב אנשי החינוך בארץ ואני בטוח שגם בשנה הבאה נראה עוד בוגרי מערכת החינוך במטה יהודה מקבלים את אות הנשיא".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?