דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 24 באוגוסט 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ילדים מפוחדים באדרת וצלפון: כלבים תקפו ונשכו

  תושבי מטה יהודה מחזיקים באלפי כלבים. כמעט בכל בית ברחבי המועצה האזורית יש כלב אחד ולעתים שניים ואף יותר. הכללים קובעים כי הכלבים יהיו סגורים בחצרות הבעלים אך יש בעלים המשלחים אותם לשוטט בחופשיות ברחובות היישוב. חלק מכלבים אלה מתגלים כתוקפניים, נושכים ומטילים פחד על ילדי ותושבי היישוב.

תושבים במושב אדרת מתלוננים על כלבים המשוטטים ברחובות היישוב, ובמיוחד על כלב מסוג זאב השייך לאחד מהתושבים המשוטט בחופשיות ברחובות. הכלב התוקפני כבר נשך בעבר ובשבת האחרונה נשך שוב, הפעם אורח שהגיע לבקר במושב. האורח פונה לבית החולים.

התושבים טוענים כי ילדים במושב נמנעים מלצאת החוצה ולהסתובב בחופשיות ברחובות היישוב מאימת הכלב התוקפני. לטענתם המועצה מגלה אוזלת יד בטיפול בכלבים המשוטטים במושב בכלל ובכלב הנושך בפרט, וזאת מסיבות לא ברורות.

גם במושב צלפון יש בעיה דומה. לפי תלונות שהתקבלו, אחד התושבים מחזיק בכמה כלבים תוקפניים ומאפשר להם לשוטט בחופשיות ברחובות המושב. בכמה מקרים היו הכלבים שלו מעורבים בתקיפת כלבים אחרים ואף נשכו עוברי אורח.

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "הטענות כאילו המועצה אינה פועלת בנושא אינן נכונות כלל וכלל. באדרת ננשך השבוע תושב על ידי כלב, והמשפחה הונחתה ע"י המחלקה הווטרינרית לפנות למשרד הבריאות ולהגיש תלונה. במקביל, המחלקה הווטרינרית מחכה לצו של משרד הבריאות עקב הנשיכה, כדי שניתן יהיה להסגיר את הכלב על פי חוק. באירוע בצלפון נשלחו לוכדים מטעם המועצה, אך בעל הכלב הנושך סירב להסגירו. בעקבות סירובו פנתה המחלקה הווטרינרית של המועצה למנהל האזורי של יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, ולבקשת המועצה פנתה יחידת הפיצו"ח לבית המשפט. ביום שלישי (23.1) אכן התקבל מהשופט צו הסגרה, ואל בעל הכלב נשלח כוח משולב של יחידת הפיצו"ח, נציג המחלקה הווטרינרית במועצה, ושוטרים. לאחר שהצו נמסר לידיו התחייב התושב להעביר את הכלב החשוד בתקיפה לתחנת ההסגר ביום רביעי (24.1) בשעות הבוקר".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?