דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לחדד את העירנות לראיית האחר

שם: כרמית אליהו

גיל: 44

מגורים: מסילת ציון

מצב משפחתי: נשואה +2

מורה בבי"ס: עין הרים

מקצוע הלימוד: מדעים ורכזת תקשוב

ותק בהוראה: 15 שנה

המוטו שלי כמורה: "תמיד תן לזולת מבלי לזכור, ותמיד קבל מבלי לשכוח" מקור לא ידוע.

הדמות החינוכית שהכי השפיעה עלי: הוריי, שיזכו לחיים ארוכים, מהווים מודל לדוגמא ולחיקוי עבורי מהרבה בחינות - הן בהסתכלות החיובית על החיים, במציאת הטוב ובנתינה לחברה. במהלך העבודה בבית הספר מנחים אותי בעיקר הערכים של הגינות וכן התנהלות על פי הכלל "נאה דורש נאה מקיים".

הכי חשוב בלימוד הדור הצעיר: חשוב לי מאד להכשיר את הילדים להשתלבות תורמת ובריאה בחברה בה הם חיים. כחלק מזה יש לחדד את ערנותם לראיית האחר, לגילויי אמפטיה ורגישות – בכל המעגלים אליהם הם משתייכים: החברים הקרובים, המשפחה, הקהילה.

הכי חשוב לי כמורה בימי הקורונה: בשגרה, חלק מתפקידי כרכזת תקשוב הוא להנחות את הילדים לשימוש נכון ובונה ברשת. בימי קורונה חשוב לי לשקף את המצב או את הקושי לילדים, וביחד איתם לזהות את המקומות בהם ניתן לגייס פתרונות יצירתיים וחדשים. עם הזמן אנו מגלים ביחד שפתרונות אלו מסייעים לנו להתגבר על המצב ואפילו מצמיחים אותנו. במקום להימצא שוב ושוב בתחושת תסכול, אנו חווים תחושה של הצלחה. לגבי שיעורי הזום בלמידה מרחוק, לדעתי, שיש להם ערך רב מבחינת הפגת תחושת הבדידות ויצירת תחושת שייכות עבור הילדים. נותר לי לאחל לסיום לכולנו ימים שלווים ובריאים, שנצליח להתגבר על אתגרי התקופה- ושנצא ממנה כחברה מאוחדת, תומכת ואכפתית יותר.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?