דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"לעסקים במטה יהודה יש יתרון יחסי בקורונה"

“להפוך את החסרון ליתרון", מנהלת הסניף, גלית בר לב (משמאל) עם מנהלת מח' התירות במטה יהודה, רוני עירון

הקורונה גרמה לכולנו לשנות הרגלים, כולנו נשארים יותר בבית. גם הרגלי הצריכה והחופשה השתנו. מרבית הטיסות בוטלו, ומי שמבקש לצאת לחופשה מחפש פעילויות מקומיות ולא המוניות.

העסקים הקטנים של מטה יהודה זיהו את ההזדמנות והתאימו את עצמם למציאות החדשה על ידי התאמות לתו הסגול והצעות לפעילות מותאמת למצב.

בסניף 'מעוף בית שמש ומטה יהודה' מציעים לעסקים עזרה והכוונה בהתאמת העסק לתנאים החדשים, כך שיקבים, מסעדות וסדנאות יוכלו להתקיים באופן רווחי תוך שמירה על הגבלות הקורונה.

"הקורונה לא תיעלם בקרוב ואנחנו מציעים לעסקים לעשות התאמות כדי שיוכלו להמשיך לפעול בשנה הקרובה" מסבירה גלית בר לב, מנהלת הסניף, "לעסקים במטה יהודה יש יתרון יחסי על פני עסקים במרכז הארץ, כי רובם נמצאים בשטחים פתוחים ובתקופה של מגיפה עולמית, אפשר לנצל את המרחבים הללו לטובת שמירה על בטיחות המבקרים. החופש הגדול כבר כאן והילדים לא צריכים להשאר בבית. גם הורים שמוגבלים עם ימי החופש יכולים לקפוץ למטה יהודה ולחזור הביתה עוד באותו יום, או להגיע לכאן בסופי השבוע ולשלב תמיכה בעסקים המקומיים לצד טיול במסלולים עם הנופים הנפלאים שנמצאים בסביבה”.

במטה יהודה יש יקבי בוטיק, מבשלות בירה מקומיות, מסעדות כפריות ומשקים חקלאיים עם תוצרת מגוונת. לצד עסקי המזון יש גם מגוון עסקים שמציעים סדנאות לקרמיקה, צילום, מחול ועוד. כולם נפגעו בגל הראשון של הקורונה וכעת מנסים לשקם את העסקים שספגו הפסדים.

במעוף מזמינים את העסקים לקיים חשיבה מחודשת ולהפוך את הלימון ללימונדה. "אנחנו תמיד מנסים להפוך את החסרון ליתרון", מסבירה בר לב, "וחסרון הקורונה, שמשאיר רבים בבית וגורם לאנשים לחפש פעילות בטיחותית קרובה לבית, בהחלט יכול להפוך ליתרון של העסקים במטה יהודה".

מעוף, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, מלווה עסקים המעוניינים להתייעל, להתרחב ולהתפתח. בימים אלו מתמקדים במעוף בקורסים דיגיטליים לטובת הרחבת האפשרויות של עסקים להשתמש בכלים דיגיטליים. כמו כן, במעוף מציעים לעסקים סיוע בהגשת הלוואות בערבות המדינה בכדי לצלוח בשלום את התקופה המורכבת.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?