דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 04 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לרקוד עם מטוסים

סגן ת' על רקע כלי טיס מאויש מרחוק

ביום רביעי השבוע יסתיים קורס מפעילי כטמ״ם (כלי-טיס מאויש מרחוק) מספר 35 בבסיס חיל האוויר פלמחים. את הקורס מסיימים 23 חניכים ובהם גם סגן ת', ממטה יהודה, אשר עתידים להשתלב במערך שנחשב בין המובילים בעולם בתחומו.

מערך הכטמ״ם הוא כיום הזרוע הפעילה ביותר של חיל האוויר והיקף שעות הטיסה שהוא מייצר עומד על כ-80% מכלל שעות הטיסה של מטוסי החיל בשגרה ובחירום. המערך מהווה שיתוף פעולה ייחודי בין חיל האוויר לבין זרוע היבשה ומשמש בין היתר לצרכי איסוף מודיעין, לליווי וסיוע לכוחות קרקעיים ואוויריים ולליווי תקיפות של מסוקי ומטוסי קרב.
בוגרי קורס כטמ"ם מגויסים מבין חניכי וחניכות קורס הטיס, שמפסיקים את השתתפותם בקורס לאחר שנה או יותר מכך. השלב המקצועי כולל שישה חודשים במהלכם החניכים לומדים על כלי הטיס המאוישים מרחוק, יסודות ההטסה ועוברים קורס פענוח מתקדם ומשימתי. במקביל הם עוברים הכשרה פיקודית שבסיומה מוענקות להם דרגות הקצונה.
בסיום הקורס, ממשיכים הבוגרים לקורס אימון מבצעי, האורך שלושה חודשים ומתקיים בבית הספר לכטמ״ם בפלמחים. בתום האימון המקצועי הם משובצים לטייסות חיל האוויר וגם ליחידת ״זיק״ של חיל התותחנים. לאחר סיום הכשרתם, חותמים מפעילי הכטמ"ם לשירות קבע של חמש שנים, ויזכו לשרת במספר תפקידים ביניהם תפקידים מבצעיים בטייסות הכטמ"ם ותפקידי מטה שונים.

כאמור, אחד מבוגרי הקורס, סגן ת', 23, מתגורר במועצה אזורית מטה יהודה, אשר בצעירותו חלם להיות רקדן. הוא למד בתיכון האקדמיה למוזיקה ולמחול ובמהלך לימודיו הרחיב במקצועות מחול וביולוגיה. במקביל היה חניך ומדריך בחוגי הסיירות של קק"ל ע"ש אורי מיימון, ועשה שנת שירות במסגרת הארגון. ת' חושב שמפעיל כטמ"ם הוא תפקיד משמעותי ובעל חשיבות מבצעית, לכן בחר להצטרף לקורס. במהלך הקורס השלים ת' תואר ראשון בפוליטיקה, ממשל וניהול.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?