דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 15 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"מבחינתי הליכוד מת"

פעילי מפלגות ותיקים במטה יהודה מצהירים כי נטשו את מפלגות הבית שלהם במטרה לחזק את מפלגת החקלאים 'צומת'

מימין לשמאל: נצח בן אהרון, מוטי אפרים, עו"ד רחל פרץ-גלאם, מאיר צפרירי, איציק אבוקרט (במרכז עם הפלייר), איש לא מזוהה, שלומי שמאי ועו"ד משה גרין.

מפלגת צומת, המתמודדת בבחירות לכנסת כנציגת המגזר הכפרי, מגבירה את מאמציה כדי לשכנע את תושבי המושבים והקיבוצים שהיא התשובה לאיום הנשקף לבעלי הנחלות החקלאיות מאכיפה של תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה. השבוע הגיעו המועמדים לכנסת של המפלגה למגרש הכדורסל של היישוב שואבה כדי להציג את מצע המפלגה.

המועמדים לכנסת פרסו לפני כ-60 איש שהגיעו מכל רחבי מטה יהודה את משנתם הכוללת: הסדרת הזכויות של בעל הנחלה החקלאית במשבצת הקרקע שלו וביטול מעמד "בר רשות" בנחלה החקלאית, ביטול מיידי של תיקון 116 לחוק התו"ב וביטול כל הקנסות והדו"חות שניתנו בגינו, ביטול חוק 'עובדים זרים', חיזוק החקלאות, הקמת שוק סיטונאי מודרני, מאבק בפשיעה החקלאית, עצירת הייבוא החקלאי ועוד.

חברי הרשימה לכנסת הכוללים את עו"ד משה גרין, בעל נחלה ממושב בצרה, עו"ד רחל פרץ-גלאם, ממושב שדה עוזיהו, מאיר צפרירי, ממושב פטיש, ושלומי שמאי, בעל נחלה ממושב אמונים, לא התקשו לשכנע במצע שלהם את הנוכחים בכנס. כל הקהל הסכים כי ממשלת ישראל מתעמרת בתושבי המגזר הכפרי בכלל ובבעלי הנחלות בפרט.

שלומי שמאי הגדיר את יחס המדינה למושבים כיחס של "מאפיה סיציליאנית". הוא סיפר כי כל נציגי התנועות המיישבות סירבו להצטרף למפלגה ולכן הרשימה לכנסת מורכבת מנציגים אלמוניים.

הפוטנציאל האלקטוראלי של מפלגת החקלאים עומד על כ-350 אלף בוחרים, השווים כ-9 מנדטים. למרות זאת, ניכר על המפלגה החדשה שהיא מתייצבת על קו המירוץ לכנסת באיחור משמעותי ובחוסר אמצעים בולט. לכנס בשואבה הם הגיעו עם כמה פליירים צבעוניים, שמעוצבים בחופזה בסגנון שמזכיר את הכרזות של המשטר הקומוניסטי (צבע אדום, אגרוף קמוץ המחזיק בשיבולים). הם זקוקים לתרומות בדחיפות ולדבריהם בתקציב של מיליון שקל הם בטוחים שיצליחו לעבור את אחוז החסימה ולהכניס לכנסת 4-6 מנדטים.

יו"ר המפלגה, עו"ד גרין: "מאסנו במפלגות שלקראת הבחירות מבטיחות לנו הרים וגבעות ומיד אחריהן ממשיכות להפנות לנו עורף. איננו עוסקים בוויכוח שבין הימין לשמאל. הדבר היחיד שניצב לנגד עינינו הוא דאגה לחקלאים ולמתיישבים, שננטשו על ידי המדינה, וזכויות היסוד שלהם נרמסות מדי יום. זוהי מלחמה על הבית ועל עתיד ההתיישבות והחקלאות במדינה".

יו"ר ועד האגודה במושב שואבה, איציק אשכנזי, אמר כי על כל בית במגזר הכפרי מאיימים כיום קנס של בין מאות אלפי שקלים לבין יותר ממיליון שקלים. “תרומה למפלגת צומת היא ההשקעה הטובה ביותר במצב הנוכחי", הוא הדגיש.

אחד הדוברים בכנס היה בעל נחלה ממושב צלפון, איציק אבוקרט, שהציג את עצמו כפעיל ליכוד ותיק מזה 40 שנה וחבר מרכז הליכוד והכריז “מבחינתי הליכוד מת”. אבוקרט סיפר כי דיבר עם חברי כנסת מהליכוד והודיע להם כי המפלגה החדשה תנגוס בהם 3-4 מנדטים. "זעזעתי את הליכוד...אנחנו מנסים להציל את הבית שלנו...אני היום רק צומת...".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?