דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מבצע איסוף פסולת אלקטרונית לקראת פסח

                                 

שיתוף פעולה של היחידה האזורית לאיכות הסביבה שורק עם מחלקת קיימות ואיכות הסביבה במועצה האזורית מטה יהודה, ותאגיד אקומיוניטי בניסיון להקטין את היקף הפסולת האלקטרונית שמושלכת במהלך ניקיונות פסח. לאחרונה נחתם הסכם בנושא זה בין המועצה לבין אקומיוניטי.

לקראת חג הפסח, במהלך ניקיונות הבית, רבים זורקים לאשפה ציוד ישן, החל מריהוט ועד למכשירי חשמל. מאחר ומוצרי חשמל אינם מתכלים הם מצטברים ופוגעים הן בסביבה והן במראה היישוב והשכונה. לאור זאת הוחלט לקיים במטה יהודה מבצע לאיסוף פסולת אלקטרונית, במסגרתו התושבים מוזמנים להשליך את הפסולת האלקטרונית במוקדים מוסדרים מראש שיוצבו בתיאום עם ועד היישוב.

איסוף הפסולת האלקטרונית והטיפול בה מונע את זיהום הקרקע וזיהום מקורות המים מחומרים מסוכנים ורעילים כמו כספית, קדמיום ועופרת, העלולים לפגוע בבריאות. את הפסולת יפנו משאיות המועצה לאתר מרכזי ומשם היא תיאסף ידי חברת אקומיוניטי העוסקת במיחזור פסולת אלקטרונית.

במחלקת קיימות ואיכות הסביבה ציינו השבוע כי בנקודות האיסוף ניתן להשליך מכשיר חשמלי מקולקל כגון: מוצרים חשמליים לרבות מחשבים, קומקומים, טלפונים, טלוויזיות, נגנים שונים ואפילו מכונת כביסה, מקררים וגם סוללות משומשות ונורות.

במועצה מציינים כי רוב תושבי מטה יהודה מגלים אחריות ודאגה לסביבתם תוך הקפדה על מיחזור. משה סויסה, מנהל אגף ביטחון, עסקים, סביבה ותחבורה: "מבצע זה הינו בעל חשיבות רבה וחלק מהמאמץ המחלקתי לקדם את נושא המיחזור במטה יהודה"

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?