דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 בנובמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"מבקשים שנתיים להסדרה של השימושים החורגים"

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, ממשיך לעסוק בנושא האכיפה של תיקון 116 על מנת לצמצם ככל שניתן את הפגיעה הקשה במי שבשטחו מצויות עבירות בנייה. כזכור, תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה בחודש נכנס לתוקף באוקטובר 2018 , והביא להגברת האכיפה על עבירות בנייה בכלל ועל עבירות במגזר הכפרי בפרט.

כתוצאה מהגברת האכיפה, פשטו פקחי היחידה לאכיפת מקרקעין של משרד המשפטים על נחלות חקלאיות ברחבי הארץ והחלו לחלק קנסות בסדרי גודל של מאות אלפי שקלים בגין שימושים חורגים, עבירות בנייה, פלישה לשטחים ציבוריים ועוד.

בתחילת השבוע, נערכה במשרד המשפטים פגישה עם המשנה ליועמ"ש, ארז קמיניץ, בהשתתפותם של יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', ראש המועצה, ניב ויזל וחברי ועדת הקרקעות של המועצות האזוריות, יו"ר אגף קרקעות ואגודות שיתופיות בתנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח, על מנת לדון בהשלכות החוק על מי שבשטחו מצויות עבירות בנייה.

בסיומה של הפגישה סוכם כי יוצע מתווה מידתי והדרגתי להחלת החוק באופן שמצד אחד תוסדרנה העבירות ומצד שני יינתן זמן היערכות ואופק הסדרה מול ועדות התכנון ומול רשות מקרקעי ישראל.

"יש למנוע ככל האפשר מצב בו מושתים על בעלי קרקע קנסות עצומים באבחה אחת ללא שניתנה להם האפשרות להסדיר את עבירות הבנייה", אמר ויזל, "מתווה זה יוגש בקרוב ליועמ"ש לממשלה בתקווה לאוזן קשבת לאתגרים המהותיים העומדים בפתחנו בנושא. אמשיך לעדכן בכל התפתחות".

יש לציין כי על רקע הגברת האכיפה התאגדו חקלאים ממפלגות שונות והחליטו על הקמת מפלגה שתייצג אותם בבחירות הקרובות לכנסת. "במסגרת האכיפה, בעל הנחלה שנמצאו אצלו במשק מבנים ללא היתרים או שימוש חורג, מקבל קנס במאות אלפי שקלים ופתיחת תיק פלילי. האירוע עדיין לא הסתיים עם יחידת האכיפה נכנסת לתמונה רשות מקרקעי ישראל והיא שולחת לבעל הנחלה שומה בגין שימוש חורג במאות אלפי שקלים...פשוט הורגים את המושבניקים", כתבו הפעילים של המפלגה החדשה ברשתות החברתיות.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?