דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 11 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מועדוני הוותיקים של מטה יהודה חזרו לפעילות

דיקות מדחום בכניסה למרכז לאזרח הוותיק בנחם (צילום: מרכז יום לאזרח הוותיק)

עם הסרת ההגבלות, החלו לפעול בשבוע שעבר בישובים השונים מועדוני הוותיקים בהתאם להוראות התו הסגול של משרד הבריאות. המועדונים היו מושבתים במשך תקופה ארוכה מתחילת משבר הקורונה. רבים מהוותיקים מצאו את עצמם ללא מסגרת וללא פעילות ומצב זה, בנוסף להרגשת החרדה לגבי הדבקות אפשרית, תרם להרגשה כללית קשה. בתקופה זו, שמרו רכזי המועדונים על קשר עם הוותיקים ולעיתים ביקרו אותם באופן שיבטיח את בריאותם.

עם חזרת המשק לפעילות נפתו באופן הדרגתי רוב המועדונים לאחר תקופת התארגנות קצרה. כל המשתתפים, הרכזים והמדריכים, התבקשו לבצע מדידת חום לפני הכניסה, להצהיר על מצב רפואי תקין וכן לעטות מסכות בכל זמן הפעילות למעט שעורי ההתעמלות וזמני הארוחה. כמו כן, הובהר למשתתפים כי יש לשמור על מרחק חברתי בטוח.

השבוע (16.6) חזר לפעילות מרכז היום לאזרח הוותיק של מטה יהודה בנחם. כדי לשמח את הקשישים הגיעו ילדי בית הספר 'קרוב' עם כיבוד ושלט חוצות ענק ותלמידי ישיבת 'נחשון' הגיעו עם בלונים וכלי נגינה, וקיבלו את פניהם של הקשישים שירדו מההסעות בנגינה ושירת 'הבאנו שלום עליכם'.

מנהלת המרכז, מירי איבלר: "פתחנו את המרכז בהתרגשות גדולה מאוד. עונג צרוף לראות ולחוש את שמחת הקשישים להיפגש עם חבריהם ואיתנו חברי הצוות. עדיין רק חלק מהקשישים מגיעים בגלל חששות, אך מי שמגיע מאושר!”.

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה: "בתקופת הקורונה נוכחנו לדעת כמה מועדוני הוותיקים חשובים לשמירת קשר רציף עם הוותיקים. ביישובי המועצה פועלים מועדונים רבים ולאחרונה הצטרפו למעגל המועדונים עוד ישובים. אנו מעודדים ישובים בהם עדיין אין מועדון פעיל להקים מועדון ולא להסתפק בפעילויות מזדמנות לוותיקים".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?