דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מזל טוב לקצינים החדשים

טקס קורס הקצינים מס׳ 57 נערך השבוע (1.07.20 ) בבית הספר לקצינים של צה"ל שבדרום הארץ. הטקס נערך בראשות נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין והרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי. השנה בצל מגפת הקורונה, הטקס התקיים ללא משפחות ושודר מרחבת המסדרים. בין הצוערים שסיימו את הכשרתם וזוכים לענוד את דרגות הסג"מ נמצאים גם שני צעירים תושבי מטה יהודה.

 

משפחת השריון

סג"מ אהוד יוסף רוזנבלוט

הצוער אהוד יוסף רוזנבלוט ממושב אדרת מסיים קורס קציני שריון. לדבריו הוא מאוד אוהב את המושב בגלל הטבע והנוף הייחודי. הוא הדריך בתנועת הנוער 'בני עקיבא' במקביל ללימודיו בתיכון 'דרך אבות', שם הרחיב לימודי ארץ ישראל ופיזיקה. לאחר התיכון המשיך בלימודיו גם בישיבת 'מחניים' בגוש עציון.
הוא התחיל את שירותו הצבאי בקורס טיס, ולאחר ארבעה חודשים בקורס הגיע לשריון, התאהב בחיל ונשאר. הוא מספר כי גם אביו היה קצין בשריון והוא ממשיך את דרכו.
אהוד נבחר לעשות את 'מסלול הכוכבים' בשריון, עבר הכשרה של שמונה חודשים, משם המשיך לקורס מט"קים ואז יצא לבה"ד 1. קורס קציני השריון נמשך כשבעה חודשים: 3 חודשים של קורס קציני יבשה ועוד 4 חודשים של השלמה חילית. הצוערים לומדים לפקד על מחלקת טנקים בשיתוף פעולה הדוק עם יחידות שדה אחרות של צה"ל, ניווט ועוד.

אהוד מספר כי כל חייו רצה קרבי, בעיקר בעקבות האווירה במושב אדרת, בו חותרים לקצונה כבר מגיל צעיר. הוא מקווה להיות דמות משמעותית בשביל חייליו. לאחרונה הוא התארס ולדבריו, הקושי הכי גדול שחווה בקורס הקצינים היה לשלב בין שני העולמות בחייו: הצבא והחיים עם ארוסתו.

 

רוצה לתרום

סג"מ איתמר כהן

קצין חדש שמצטרף השבוע למערך חילות השדה של צה"ל הוא הצוער איתמר כהן, בן 20, ממושב שורש. איתמר מנגן בסקסופון מגיל צעיר ואף למד בתיכון האקדמיה למוסיקה בירושלים. הוא הופיע בארץ ובחו"ל במסגרת של תחרויות שבהן אף זכה במקום ראשון בתחרות בניו יורק ומקום ראשון בתחרות בקליפורניה.

לפני הגיוס לצבא התלבט אם להמשיך בקריירה המוסיקלית אך בסופו של דבר החליט להתגייס לחיל קרבי, משום שלדבריו: "רצה לתרום מעצמו ככל שהוא יכול ומסוגל להיות לוחם ולהגן על המולדת”.

איתמר התגייס לחיל ההנדסה הקרבית, הוכשר להיות לוחם ובתום הטירונות יצא לקורס מ"כים, משם חזר לשרת כמפקד כיתה בגדוד 601, ושירת בחברון ולאורך גבול הצפון.

"האנשים הם אלה שעושים את הצבא", אומר איתמר ומוסיף כי סיום קורס הקצינים הוא תחילתו של תהליך מאתגר, שבו הוא שואף להתנהל במקצועיות רבה ולהמשיך ללמוד כל יום מחדש על עצמו.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?