דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 18 ביולי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה בין הרשויות המובילות בשיעור הגיוס והשירות המשמעותי

מטה יהודה היא מהרשויות המקומיות המובילות בישראל בכל הפרמטרים של גיוס לצבא ושל שירות משמעותי, כך עולה מנתונים שהציגו אנשי משרד הביטחון בישיבה מיוחדת שהתקיימה השבוע במועצה האזורית. חיילי ומפקדי גרעין הנח"ל, שנקלט השנה לראשונה במועצה, סקרו בישיבה את פעילותם מול בני הנוער שמטרתה לתמוך ולעודד אותם לשירות צבאי משמעותי.

שיעור הגיוס בקרב נערים במטה יהודה עומד על 88.9%, לעומת שיעור הגיוס הארצי שהינו 73.1%. בקרב הנשים, הפער גדול עוד יותר: 79.7% מבנות מטה יהודה מתגייסות לצה"ל, לעומת 58.2% בממוצע הארצי.

מבין המתגייסים הגברים, אחוז המתגייסים לשירות קרבי ברשות עומד על 56.5% לעומת 47% בממוצע הארצי. גם מבחינת המוטיבציה לצאת לקצונה, מובילה מטה יהודה עם 11.6% בקרב הבנים היוצאים לקצונה. שיעור זה גבוה ב-45% מהממוצע הארצי. מבין הבנות, 10.9% יוצאות לקצונה, נתון הגבוה ב-47% מהממוצע הארצי.

אלמנט מהותי הקשור למוטיבציה הגבוהה של בני מטה יהודה לשרת בתפקיד משמעותי הוא הנכונות להשתתף בהכנה ובמיון לתפקידים השונים. בהיבט הזה בולטת המועצה בשיעור ההתייצבות ליום המא"ה, שנועד לשבץ את הנערות המיועדות לשירות ביטחון בתפקידים משמעותיים. 78.4% מהבנות במטה יהודה מתייצבות ליום זה, לעומת 51.7% מהממוצע הארצי.

כמו כן, בשנים האחרונות ישנה מגמה חברתית ההולכת ומתעצמת בפנייה של הנערות והנערים לשנת שירות ולמכינה. מסגרות אלה מכשירות את בני הנוער לקראת השירות הצבאי ומחנכות למעורבות חברתית ולתרומה לקהילה. 26.5% מבני הנוער במועצה פונים למסגרות אלה, זאת בהשוואה ל8% בממוצע הארצי.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "אנחנו גאים בנתונים המצוינים של בני הנוער במטה יהודה, ועל כך שהם ערכיים ומובילים בעשייה חברתית. בעיני המוטיבציה לשרת בצה"ל ולתרום באופן משמעותי לחברה היא עדות ברורה לחינוך ערכי, גם מבית וגם במוסדות החינוך, ועל כן אני לא מופתע שהנוער המצוין שלנו נמצא בצמרת נתוני הגיוס. אנחנו במועצה מצדיעים למשרתים ונמשיך לפעול להעצמתם ולפיתוחם האישי בכל התחומים".

יש לציין כי אביו של ראש המועצה הנוכחי, מאירק'ה ויזל, הוא סא"ל במיל' ובעל צל"ש ממלחמת יום הכיפורים, ויזל עצמו הוא סא"ל במילואים ובנו משרת כמפקד פלוגה מובחרת בחטיבת הצנחנים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?