דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה הגיעה להסדר עם הסייעות בנוגע לצהרוני הקיץ

אילוסטרציה

סערת רוחות פרצה ביום רביעי (1.7) בבוקר בקרב הורים לילדים השוהים בקייטנות בגני הילדים במטה יהודה, עם קבלת הידיעה כי הצהרונים בגנים לא יפעלו משום שלא הושג הסכם עם הסייעות.

המתח הנוגע להפעלת הצהרונים החל כבר בימים האחרונים, כאשר הורים לילדי הגנים התלוננו כי הם אינם מקבלים כל מידע על הצוות של הצהרונים ועל מתכונת הצהרון. הזעם ברשתות החברתיות התפרץ ביום רביעי לפני הצהרים כאשר הופצה הודעה שהצהרונים לא ייפתחו בשל מחסור בכוח אדם.

"התנהלות המועצה פשוט בזיונית...זלזול גמור בתושבים", כתבו הורים זועמים ברשתות החברתיות והחלו לארגן הפגנה שתוכננה ליום רביעי בצהרים מול בית המועצה בנחם.

תחת הלחץ הכבד של ההורים החלו במטה יהודה לנהל משא ומתן עם הסייעות של גני הילדים, במטרה שימשיכו להפעיל את הצהרונים במהלך הקיץ. המו"מ הסתיים בהסדר עם הסייעות ומהמועצה נמסר כי "הסדר זה נועד בראש ובראשונה לוודא את טובת הילדים ולספק להם מסגרת מוכרת ונוחה בעת הפעלת הצהרונים".

ממטה יהודה נמסר עוד כי לאור השינויים הרבים שחלו בעקבות מגפת הקורונה, מנהל החינוך נדרש להתאמות ויצירת יש מאין בזמנים בלתי אפשריים. "על כן, היום (1.7) התקיימה פעילות ב-15 צהרונים ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה עקב פערי כוח אדם". בשעות הערב של יום רביעי שלחה המועצה הודעה להורים על פתיחת כל הצהרונים (40) עם סייעות שרובן עובדות גם בקייטנות.

“רישום מחודש לצהרונים נפתח היום (1.7) ובמידה ותהיה היתכנות לפתיחת קבוצות נוספות אלה יחלו לפעול החל מיום ב' הקרוב (2.7) " נמסר המהמועצה, "המועצה עשתה מעל ומעבר והשלימה פערים תקציביים על מנת לאפשר פתיחת מסגרות אלה. הסייעות התגייסו יחד עם ועד העובדים וההנהלה על מנת לאפשר פתרונות טובים לילדים.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "המועצה פועלת להפחתת עלות הצהרונים כשטובת התושב עומדת בראש מעייניה. אנו שמחים שמתוך כך הצלחנו להגיע להסדר שיבטיח לילדינו מסגרת מוכרת ונכונה, דבר אשר יעניק להורים מרגוע בתקופה זו".


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?