דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 24 בנובמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה הקימה צוות חקירות אפידמיולוגיות

במסגרת מאמצי המועצה האזורית מטה יהודה להתמודדות עם נגיף הקורונה ולקטיעת שרשרת ההדבקה, יזם ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, את הקמתו של צוות חקירות אפידמיולוגיות בתוך המועצה. מהלך זה נועד לשפר ולזרז את החקירות על מנת לאתר במהירות ובמקצועיות את המגעים של חולים מאומתים, ולהגיע באופן האפקטיבי ביותר לתושבים הנדרשים לבידוד.

את הצוות מאיישים שישה נציגי משרד הבריאות, שנבחרו ועברו הכשרה מקצועית, תוך חתימה על שמירת סודיות מוחלטת. חברי הצוות ייצרו קשר עם תושבי מטה יהודה שנמצאו מאומתים לנגיף הקורונה, יתשאלו אותם ואז ייצרו קשר עם תושבים הנדרשים להימצא בבידוד בעקבות מגע עם החולים המאומתים. כמו כן, הצוות ינחה אותם לגבי כניסה לבידוד. את הפעילות מרכזת אחראית על המאבק בקורונה במועצה, מאיה אשכנזי כאשר נציג פיקוד העורף מלווה את עבודת הצוות.

אחת המשתתפות בקורס אמרה: "זאת הפעם הראשונה שהבנתי ממקור רפואי ולא מהתקשורת על המאמץ הלאומי למלחמה בקורונה. עם הכלים שקיבלנו, אני בטוחה שבמקרה ותהיה הדבקה ביישובי המועצה בעתיד, נוכל לקטוע במהירות רבה יותר את המשך ההדבקה, נוכל לתת מענה טוב יותר לתושבים החולים והמודאגים ונצליח לשמור על המועצה ירוקה ובטוחה לכולם".

ויזל: "מטה יהודה מסווגת כעת כמועצה ירוקה ובימים הקרובים נקבל הוראות להתנהלות במודל הרמזור - שיכתיב את ההנחיות להתקהלות, פתיחת מוסדות לימוד, פתיחת עסקים והמרחב הציבורי. הקמת הצוות האפידמיולוגי מצטרפת לשורה של צעדים שנקטנו כדי להוריד את התחלואה במועצה ולהגן על בריאות תושבינו, בהם פתיחת מתחמי בדיקות במועצה, הגברת הפיקוח והאכיפה המועצתית על הפרת הנחיות, שיתוף פעולה עם ועדי הישובים וצוותי הצח"י, פעילות הסברתית ממוקדת בישובים ועוד. אני מבקש להודות לצוות היקל״ר - פיקוד העורף, שותפינו למאבק בנגיף במועצה".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?