דלג לתוכן העמוד
יום שני, 24 בפברואר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה נטעה שדרת עצים לציון הידידות עם העיר וירצבורג

חברי המשלחת מווירצבורג בחזית בניין המועצה האזורית מטה יהודה (שלישי מימין: אברהרד נוס)

מטה יהודה נפרדת מראש העיר וירצבורג בגרמניה, לנדארט אברהרד נוס, שמסיים את תפקידו לאחר 10 שנים. כאות הערכה לפועלו למען ידידות בין שתי הרשויות המקומיות, ננטעה שדרת עצים בחווה החקלאית החדשה בצרעה שתיקרא 'שדרת וירצבורג' והיא נחנכה בשבוע שעבר, בנוכחות משלחת שהגיעה מווירצבורג.

"העיר וירצבורג היא העיר התאומה של מטה יהודה", מסביר סגן ראש המועצה, בני אלירז המחזיק את תיק קשרי החוץ במועצה, "המשלחת ביקרה במשך שבוע במועצה וכללה 17 בעלי תפקידי מפתח בעיר. אנו מצויים בקשר עם העיר התאומה שלנו מגרמניה מזה 22 שנה וזה בהחלט דבר המעיד על קשר עמוק בין הרשויות".

חברי המשלחת סיירו ביקבים הייחודים של מטה יהודה וביקרו בבית הספר היהודי-ערבי 'נווה שלום'. "רצינו להראות לחברי המשלחת את הייחודיות של מטה יהודה המשלבת בין כלל האוכלוסיות בחברה, ולכן לקחנו אותם להתרשם מדו הקיום הנפלא המתרחש מידי יום ברחבי המועצה", אמר אלירז.

חתן השמחה, ראש העיר אברהרד נוס: "התרגשתי מאוד מקבלת הפנים במועצה והתכנית לאורך כל השבוע הייתה מרגשת ומרתקת. בכל פעם יש רשימה ארוכה של חברים שרוצים להצטרף למשלחת לאחר ששמעו על ביקורנו בארץ הנפלאה שלכם, ומבקשים שנשלח משלחות נוספות בהם ישולבו עוד אנשים וגם משפחות. אני מודה לניב ויזל על שיתוף הפעולה שעוד התחיל מאבא שלו מאיר ויזל, ואני בטוח גם שמי שיבחר אחרי ימשיך בדרכי".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "למעלה משני עשורים שאנו מקבלים חיבוק אוהב מחברינו בעיר וירצבורג. שיתוף הפעולה מתחזק עם השנים ואני סבור ובטוח שהוא ימשיך ויתחזק גם עם ראש העיר הבא. אני רוצה להודות למר אברהרד, ראש העיר היוצא על עבודה משותפת ואני מאחל לו בהצלחה בתפקידו הבא".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?