דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 24 בנובמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה: שישה ימי לימוד בגנים וחמישה לתלמידי א'-ד'

המועצה האזורית מטה יהודה משדרגת את היקף ימי הלימוד בגני הילדים לשישה ימים מלאים ובכיתות א'-ד' לחמישה ימי לימוד מלאים, כך בישר השבוע ראש המועצה, ניב ויזל.

כידוע, קבינט הקורונה הארצי אישר השבוע חזרה למתווה לימודים בן חמישה ימים עבור ילדי הגנים ועוד שלושה ימי לימוד בקפסולות עבור תלמידי כיתות א'-ד'. במטה יהודה דנו בנושא בשיתוף אנשי המקצוע במועצה והגיעו למסקנה כי יש להתוות מעטפת חינוכית רחבה יותר. לאור זאת הורה ויזל לקיים שישה ימי לימוד בשבוע בכל גני הילדים ולגייס משאבים וגיוס כוח אדם נוסף.

כמו כן, הורה ראש המועצה להוסיף יומיים להיקף הלימודים בכיתות א' עד ד', באופן שהם ילמדו חמישה ימי לימוד מלאים.

אילוסטרציה

ויזל: "אני רואה את חינוך ילדינו בראש סדר העדיפויות של המועצה ועל כן השקענו משאבים ומאמצים רבים על מנת לאפשר לימודים לאורך חמישה ימים בשבוע. המועצה רואה חשיבות רבה לא רק בשמירה על הרצף חינוכי מיטבי עבור ילדינו, אלא גם עבור ההורים, על מנת שיוכלו לחזור לשגרה מלאה, עד כמה שניתן, לרבות חזרה לעבודה במתכונת מלאה. לכן גם הצהרונים נערכו לתפקוד מלא והלימודים יתקיימו תוך שמירה והקפדה על הנחיות למען בריאות הילדים והצוותים החינוכיים".

בנוסף, החל משבוע הבא יחלו תלמידי כיתות ה'-י"ב בתכנית לימודית שהותאמה להנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות ובנויה במשותף על ידי מנהל החינוך, מנהלי בתי הספר, אגף חברה וקהילה ויישובי המועצה. "במסגרת זו נקיים החל מהשבוע הבא מפגשי הפוגה רגשיים, חברתיים וערכיים בבתי הספר לקבוצות של כ-15 תלמידים למשך שעתיים בשעות היום", אמר ראש המועצה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?