דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 22 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מטה יהודה תממן את תוכנית "ניצנים" בחופשת הפסח

   

המועצה האזורית תממן מתקציבה השוטף תוכנית להפעלת ילדי הגנים ותלמידי א'-ג' במהלך חופשת הפסח, כך הודיע ראש המועצה, ניב ויזל. במסגרת התוכנית העצמאית יסיעו ההורים את ילדיהם למוסדות החינוך בבוקר והם יחזרו עם ההסעות של המועצה בתום יום הקייטנה.

שר החינוך לשעבר, ח"כ נפתלי בנט, יזם לפני כשנתיים את הפעלת תכנית "ניצנים", שהיא קייטנת לגני הילדים ולתלמידי בתי ספר מא'-ג', המתקיימת בחסות משרד החינוך במהלך ימי החופשות בחנוכה, פסח והחופש הגדול. משרד החינוך סיבסד לרשויות המקומיות ובמיוחד למועצות האזוריות את התוכנית בתחומים רבים (הסעות, שכר מדריכים, חוגים, אבטחה, ניקיון, סייעות, חינוך מיוחד, הוצאות חשמל ומים, תקורות ועוד) וההורים השתתפו בעלות של 10 שקלים בלבד לתלמיד. השנה, על רקע אי אישור תקציב המדינה, בוטלה התוכנית בחנוכה ובפסח עקב חוסר בתקציבים.

במטה יהודה החליטו לנהוג לפנים משורת הדין, ולבנות מתווה תוכנית חליפית, ללא תקצוב המדינה וללא סבסודה כבעבר. בשיתוף פורום ההורים היישובי במועצה הוחלט לקיימה במתכונת מותאמת בהתאם לנסיבות.התכנית מופעלת על ידי ההורים בעלות של 320 שקל לתלמיד (גן ילדים / בי"ס). 

השבוע הודיעה המועצה כי ההסעות לתוכנית ניצנים בבתי הספר א'-ג' בבוקר יהיו באחריות ההורים וההסעות חזור יהיו במימון המועצה, וזאת כחלק מהמאמץ התקציבי שהמועצה לוקחת על עצמה לנוכח העובדה שאין להסעות אלה סבסוד ממשרד החינוך. יש לציין כי ההסעות בסוף היום יהיו רק ממוסדות החינוך של מטה יהודה.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?