דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 24 בנובמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מי יכול להביא לי תרופה?

במוקד המועצה האזורית מטה יהודה מטפלים מדי שבוע בפניות רבות של תושבי המועצה אך משהו בפנייה שהגיעה במהלך השבת האחרונה היה שונה. נציג השירות זיהה שהאדם שמשוחח איתו אחוז בהלה, מתקשה לדבר ונמצא במצוקה.
המתקשר סיפר כי הוא זקוק לתרופה מסוימת, אין לו כסף כדי לרכוש אותה ואין לו מי שיביא אליו את התרופה. המוקדן ניסה להרגיע אותו, לקח ממנו פרטים אישיים והבטיח לו כי יחזור אליו עם תשובה.
המוקדן העביר את הפרטים לעובד הסוציאלי הכונן, אליצור מרדכי, שלקח על עצמו לפתור את הבעיה. אליצור נסע לבית המרקחת באבו גוש. רכש את התרופה מכספו האישי והביא אותה אל התושב החולה.

"כאשר קיבלתי את הפניה של המוקד יצרתי קשר עם התושב", סיפר השבוע אליצור מרדכי, "מתברר כי מדובר באדם שעבר לאזורנו מהצפון, שחי לבדו בקרוואן בשטחי הלולים במושב. הוא מתמודד עם קשיים נפשיים ומוכר לשירותי הרווחה. הוא עבר תאונה קלה ביום שישי ונזקק לטיפול בבית החולים. כשסיים את הטיפול ניסה לחזור למושב, אבל התברר כי כבר לא הייתה תחבורה ציבורית. בשארית כספו הוא נאלץ לקחת מונית, וזאת במקום לרכוש את התרופה למניעת כאבים. ביום שבת התגברו הכאבים והוא התקשר למוקד המועצה לבקש עזרה. לאחר שהבנתי כי אין לאיש יכולת להביא תרופות בעצמו יצאתי מביתי בירושלים לבית המרקחת התורן באבו גוש והבאתי לו את התרופה. כשראיתי את התושב במצבו שהוא חבוש ומדדה לכיוון הרכב שלי הבנתי שבאמת היה צורך לצאת מהבית ולסייע לאדם שנמצא במצוקה אמיתית”.

האירוע דווח לעובדת הסוציאלית של היישוב, הנמצאת בקשר קבוע עם התושב על מנת לסייע לו במידת האפשר.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?