דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 11 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מרכז הצעירים במטה יהודה מושיט יד לחיילים המשוחררים

חייל צה"ל בשטח (אילוסטרציה)

פלג מקרקש, בן ה-21 ממושב צלפון, השתחרר בנובמבר האחרון משירות סדיר בחיל האוויר. חודשיים לאחר מכן הוא השתתף במפגש שארגנה רכזת חיילים משוחררים במטה יהודה, אריאלה ראובני, וקיבל הכוונה ללימודים.

פלג ממליץ: "גם מי שיודע מה הוא רוצה ללמוד ובטוח בעצמו ויודע בדיוק איזה מוסד לימודים והכל, עדיין שווה לו להגיע לרכזת החיילים המשוחררים, אריאלה, ולשמוע על המלגות ועל העזרה שקיימת, מהמועצה ובכלל. אלה אחלה טיפים לקראת תחילת הלימודים".

ק. ממושב זנוח, הוא חייל משוחרר מזה שנתיים, נשוי ואב לילד, שלאחרונה הבין ושכבר אין לו את המעטפת התומכת שקיבל בצבא והוא צריך סיוע והכוונה. חבר סיפר לו על מרכז הצעירים במטה יהודה וכבר למחרת הוא הגיע לפגישה. "פגשתי אנשים שכל מטרתם זה לדאוג לרווחתם של הצעירים במטה יהודה", מספר קובי, "עזרו לי לקבל עזרה כלכלית ממשרד הביטחון ומעבר לכך יש תמיכה הדדית ודאגה אינסופית להתקדמות ולעתיד". הוא ממליץ לכל המעוניינים לקבוע פגישה עם עובדי המרכז.

מנהלת המרכז הצעירים, ליבנת כהן, מספרת כי כחלק מההתמודדות עם משבר הקורונה הוגברו המאמצים להגיע אל כלל החיילים המשוחררים במטה יהודה ולתת להם את המענה הנכון עבורם גם דרך פגישות ייעוץ והכוונה אישיות בזום וסדנאות קבוצתיות בישובים.

הסיפור של ד. בן 21 ממושב גפן, שהשתחרר בנובמבר 2019, הוא דוגמא לכך."אני לא הגעתי למרכז הצעירים, הם הגיעו אליי", הוא מספר, “כשלושה חודשים אחרי השחרור קיבלתי טלפון מאריאלה ועוד באותו יום קבענו פגישה. שמחתי מאוד לקבל את הטלפון הזה, כחייל בודד היציאה לאזרחות הייתה לא פשוטה ומרכז הצעירים נתנו לי המון עזרה".

ד. קיבל סיוע בהגשת כל הבקשות לסיוע המיוחד ממשרד הביטחון. "אני ממש ממליץ לפנות למרכז צעירים לקבל עזרה ייעוץ והכוונה”, הוא אומר, "יש להם מידע, טיפים וקשרים למלא דברים שכנראה לא הייתי מצליח להגיע אליהם בעצמי".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "אני גאה בפעולות של אריאלה ומרכז הצעירים, אשר מספקים לחיילים המשוחררים את היכולת להתחיל את חייהם ברגל ימין. החיילים היקרים שמרו עלינו ועכשיו הגיעו תורנו לשמור עליהם ואנו גאים לעשות זאת".

 


 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?