דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נזיפה ופסילה מתפקיד ניהולי לפעיל ציבור במטה יהודה

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה גזר לאחרונה את עונשו של עובד משרד החקלאות, אבי בן שושן ממושב צפרירים, אשר הודה והורשע במספר עבירות משמעת. בן שושן, הוא פעיל ציבור מרכזי במטה יהודה וחבר הנהלת תנועת המושבים, נחשב לאיש אמונו של ראש המועצה לשעבר, משה דדון, ולמקורבו של שר החקלאות לשעבר ונשיא מועצת תנועת המושבים, שלום שמחון.

מגזר הדין עולה כי בן שושן הועסק החל משנת 1995 ביחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות ותפקידו האחרון היה מנהל תחום. במסגרת זו היה אחראי על נושאים לוגיסטיים וממונה על אבטחת המידע ביחידה.

בספטמבר 2016 הושעה בן שושן מעבודתו לאחר שנטען כלפיו כי השתמש ברכב ממשלתי למטרות פרטיות (הפצת עיתונים), היה בעלים של חברה להפצת ירקות וזאת ללא היתר ותוך ניגוד עניינים, וניצול מעמדו כדי לבצע עשרות שאילתות במאגרי המידע הממוחשבים של המדינה עבור עצמו ועבור מקורביו.

בחודש יוני 2019 הרשיע בית הדין את בן שושן, במסגרת עיסקת טיעון, בעבירות של עבודה פרטית ללא היתר ובחשש לניגוד עניינים, פגיעה במשמעת שירות המדינה והתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה.

בן שושן אמר בעדותו לפני בית הדין כי הוא מצוי בהשעיה מזה כשלוש שנים וזה לכשעצמו עונש "לא פשוט", הוא ציין כי לא הייתה הנחיה ברורה במשרד החקלאות ביחס לעבודה במסגרת חברה בע"מ, וכי כאחד ממקימי יחידת הפיצו"ח היא חשובה לו מאוד.

בית הדין גזר על בן שושן: נזיפה חמורה, הורדה בדרגה למשך שנתיים, העברה מתפקיד ניהולי לתפקיד מנהלי ביחידת הפיצו"ח למשך שלוש שנים, ופסילה מתפקיד ניהולי למשך שלוש שנים.

בנימוקים לקבלת הסדר הטיעון ולעונש כתב הרכב השופטים: "מצאנו מקום להיעתר להסדר הטיעון המוצע וזאת לאור הודאת הנאשם באישומים המיוחסים לו, העובדה שהוא מצוי בהשעיה מ-4.9.2016, נתנו דעתנו גם לגליונות ההערכה והמשוב שהוצגו לנו ולעובדה שמדובר בעובד ותיק שפעל שנים במסגרת ולטובת היחידה". הרכב השופטים ציין כי ביחס לאישום בעבודה פרטית ובניגוד עניינים – היה קיים חוסר בהירות ביחס לחובה לקבל היתר, אך אין זה פוטר את העובד בכיר מאחריות.

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה: "נגד העובד הוגשה תובענה לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה. במסגרת הדיונים, הגיעו הצדדים להסדר טיעון שאושר על ידי בית הדין למשמעת. משרד החקלאות יפעל בהתאם לנקבע במסגרת הסדר הטיעון ככתבו וכלשונו".

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?