דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 18 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ניצחון במאבק על בי"ס השחר: המנהלת התפטרה

הורי בי"הס הממלכתי 'השחר' והמועצה האזורית מטה יהודה רשמו השבוע ניצחון במאבק להחלפתה של מנהלת בית הספר. ביום שלישי (10.9) הודיעה המנהלת כי היא מסכימה לפרוש מתפקידה וזאת בתיאום עם משרד החינוך.

הודעת הפרישה של מנהלת 'השחר' באה לאחר שבשבוע שעבר סירבו להגיע לבית הספר כ-90% מהתלמידים. הם בילו במסגרת תכנית חינוכית מיוחדת שהפיקה עבורם המועצה האזורית מטה יהודה.

עשרות הורים לתלמידים בבי"ס 'השחר' הפגינו ביום חמישי האחרון (5.9) מחוץ לכנס בחירות שבו השתתף שר החינוך, הרב רפי פרץ, בדרישה שיתערב בנושא החלפת מנהלת בית הספר. במשרד החינוך המשיכו להתעקש, וסירבו להיענות לדרישת ההורים. לאור זאת הודיעה המועצה האזורית מטה יהודה כי כל בתי הספר של המועצה יושבתו למשך שעה ביום שני השבוע (9.9).

במטה יהודה המשיכו ללחוץ על משרד החינוך ואיימו להגיש עתירה לבית המשפט, על מנת להשיג פתרון. גורמים במטה המאבק של 'השחר' אמרו כי במשרד החינוך חששו מהעתירה לבג"ץ, שבה היו נאלצים להסביר ולנמק בהרחבה מדוע הם עומדים על כך שמנהלת בית הספר תמשיך בתפקידה, למרות שדו"ח של מנהל המחוז קבע כי היא אינה מתאימה לתפקיד.

השבתת הלימודים בבית הספר, הלחץ של הורי התלמידים, הסיוע והתמיכה של המועצה האזורית מטה יהודה, והאיום בעתירה לבג"ץ, הכריעו את הכף.

ביום שלישי (10.9) חזרה השגרה לבית הספר וכ-300 תלמידים שבו לספסל הלימודים. החל מיום רביעי (11.9) חוזר ביה"ס השחר לפעול במתכונת מלאה. את מקומה הזמני של מנהלת ביה"ס תמלא בימים הקרובים סגנית בית הספר, נעמה דורון. עד שמשרד החינוך ימנה מנהל/ת קבוע/ה לתפקיד תלווה את בית הספר באופן צמוד מפקחת בית הספר.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, אמר בתגובה: "אנו רוצים לאחל למנהלת הפורשת בהצלחה בהמשך וכעת אנו עם הפנים קדימה ולהדבקת הפער שנוצר אצל מאות התלמידים ששבתו".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?