דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"פורום מרחבא" מוביל את ההיערכות לרמדאן

לפני כשלושה שבועות החליט ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל לקדם היערכות מוקדמת לחג הרמדאן. מטרת ההיערכות הייתה לשמור על בריאות תושבי הכפרים, שמירה על קדושת ושמחת החג תוך הישמעות התושבים להוראות משרד הבריאות. ההכנה המוקדמת כללה ישיבות זום ופגישות בשטח שביצע ראש המועצה בין הוועדים המקומיים בכפרים, האימאמים, כוחות המשטרה, פיקוד העורף, אגפי המועצה ומחלקת הביטחון. משימת התיאום בין כל הגופים לטובת יישום המטרה הוטלה על מחלקת הרשות לביטחון קהילתי.

מי שמוביל את הפעילות הם חברי "פורום מרחבא", צוות של עובדי מועצה שתפקידו לתכנן ב"מבט על" את העבודה המועצתית בכפרים עין נקובא ועין ראפה. הפורום כולל נציגים מ"הרשות לביטחון קהילתי", מחלקת הנוער, התכנית הלאומית 360, אגף הרווחה ומינהל החינוך, וגם השוטר הקהילתי ביישובים אלה מטעם תחנת הראל.

חברי "פורום מרחבא" גייסו צוותים המורכבים מעובדי מועצה, תושבי הכפרים ומתנדבים המתכנסים מדי יומיים לפגישה מקוונת. שאדי סלמה, יו"ר הנהגת ההורים של התיכון בכפר, המשמש כיום כראש צוות המתנדבים של הכפר עין נקובא מספר: "כשפנו אלי מהמועצה בבקשה לסייע מיד הסכמתי. עובדי המועצה עושים ימים כלילות כדי לסייע לנו תושבי הכפרים במהלך השנה – וכמובן שאנו התושבים צריכים לתת יד. הקמנו מערך מתנדבים מכל כפר המורכב מתושבים ומתלמידי התיכון אשר מסייעים לנו רבות במהלך החג".

זכריה ברהום, יו"ר ועד הכפר עין ראפה מספר: "אנו מברכים את עובדי המועצה ואת המתנדבים מהכפרים על כך שהקימו את הצוותים הללו. מיד עם תחילת עבודתם הכפרים הוצפו בפלאיירים של הסברה, חולקו אין ספור מארזי מזון לנזקקים, הופץ סקר לזיהוי צרכי התושבים ועוד. מהלכים אלו ישמשו אותנו הוועדים גם לאחר שנעבור את החג ואת משבר הקורונה".

על מנת למנוע התקהלויות בתום הצום ובהתאם להוראת משרד הבריאות, כל העסקים בכפרים סוגרים את חנויותיהם בשעה 19:00. משטרת תחנת הראל אוכפת הנחיה זו, ותגברה את סיוריה בכפרים גם במהלך כל שעות היממה. במהלך חודש הרמדאן תתקיים פעילות בלתי פורמלית ענפה של אגף חברה וקהילה, התכנית הלאומית 360 ומחלקת הנוער ויוקמו עמדות לחלוקת מסיכות וכפפות להעלאת המודעות ושמירה על ההנחיות.

                                        

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?