דלג לתוכן העמוד
יום שני, 16 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פרשת האקדח הנעלם בבי"ס עין כרם: "מי שהיה לו מה לשפר בנושא – יודע"

פרשת האקדח שנעלם למאבטח בבי"הס עין כרם נדונה השבוע בישיבת מליאת המועצה האזורית מטה יהודה. ראש המועצה, ניב ויזל, אמר כי המועצה תחקרה את האירוע וכי "מי שהיה לו מה לשפר בנושא הזה – יודע".

פרשת האקדח התפוצצה לפני כחודשיים, ביום ראשון (10.3) נחשף כי מאבטח בבית הספר שכח אקדח בשירותים והאקדח נעלם. חשיפת הפרשה החמורה החלה בהודעת ווטסאפ שהופצה בין הורי התלמידים בזו הלשון: “אנו הורים מודאגים מביאים כעת לידיעתכם ידיעה מזעזעת שמנהל בית הספר מנסה להסתיר מכם! ביום חמישי האחרון שומר בי"הס נכנס לשירותים ושכח שם את נשקו האישי...לאחר מכן ראו במצלמות כי עובדי הניקיון הערבים נכנסו לשירותים ויצאו. העובדים נלקחו לחקירה במשטרת מוריה אך הכחישו מכל וכל. ולמרבה הפלא הוחזרו לעבוד היום! הנשק עדיין איננו! ביטחון ילדינו בסכנה! מבקשים מכולם לא לשלוח את הילדים מחר! בי"הס צריך להבין שחייהם אינו הפקר! משטרת ישראל הגיבה בכך שהחקירה בעיצומה! ובינתיים בי"הס משתיק את הצוות ואת העניין וילדינו ממשיכים ללכת לספסל הלימודים באין יודעין כי חייהם בסכנה!“. בעקבות ההודעה סירבו הורים רבים לשלוח את ילדיהם לבית הספר ביום המחרת.

בבוקר יום שלישי (12.3) התקיימה בכפר הנוער פגישה של מפקד משטרת מוריה עם נציגי מינהל החינוך במועצה האזורית, הנהלות בתי הספר בעין כרם ונציגי הנהגות היישובים. בתום הישיבה פורסמה הודעה הקוראת להמשיך בשגרת הלימודים והמשטרה התחייבה לגלות נוכחות במתחם החינוכי במקביל להמשך החקירה בקשר לגניבת האקדח.

בדברים שנשא לפני חברי המליאה אמר ראש המועצה: "האירוע היה לא פשוט. היינו צריכים לפנות את התלמידים ואת ההורים...עשינו תחקור איך המועצה תפקדה לפני זה ואחרי זה, והסקנו מסקנות...לא יכול להיכנס לפרטים...זה עניין משטרתי, אנחנו תחקרנו את האירוע על ההתנהלות שלנו”.

בתגובה לבקשתו של נציג בית זית במליאה, יניב שושני, להרחיב על תוצאות התחקיר אמר ויזל: "לא יכול לתת שמות פרטיים, אני חושב שזה לא הוגן, עשינו תחקיר עם המורים והאנשים מי אמר מה. אני מצהיר כי מי שהיה לו בנושא הזה מה לשפר – יודע את זה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?