דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 05 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פתיחת סניף איקאה צפויה להידחות

הפתיחה החגיגית של סניף איקאה אשתאול שנועדה לשבוע הבא (5.3) תידחה ככל הנראה בכמה שבועות, כך עולה מהשתלשלות הדברים שהתרחשה בשבוע האחרון.

ביום חמישי שעבר (20.2) התקיים הדיון בוועדת הערר של הוועדה המחוזית ירושלים בערר שהגישה יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים, המתכננת שירה תלמי, על החלטת הוועדה המקומית מטה יהודה, לאשר את בקשת היזם מגה אור, לנייד זכויות בנייה בהיקף של כ-8500 מ"ר שטחי אחסנה למבנה של איקאה, משטחים סמוכים הנמצאים בבעלותו.

הדיון הסוער שהתקיים בוועדת הערר החל ב-10 בבוקר ונמשך עד השעה 17:00. במהלך הדיון טענו נציגי מטה יהודה כי יש להם את הסמכות לאשר את ניוד זכויות הבנייה בעוד שיו"ר הוועדה המחוזית טענה כי סמכות זו שמורה אך ורק לה.

בתום הדיון הוחלט כי לוועדה המחוזית שמורה הזכות להציג טענות נוספות וחדשות עד יום חמישי הקרוב (27.2) ולאחר מכן תהיה לוועדה המקומית מטה יהודה זכות להגיב על הטענות הללו לעוד שבוע נוסף. לאחר מכן יתקיים דיון בוועדת הערר ותתקבל החלטה.

תוצאות הדיון הנחילו מפח נפש ליזמי המבנה באשתאול ולחברת איקאה, אשר כעת ייאלצו לדחות את הפתיחה החגיגית למועד מאוחר יותר, וזאת משום שאין להם היתר אכלוס (טופס 4) מהוועדה המקומית מטה יהודה.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, התייחס בישיבת המליאה השבוע לדיון שהתפתח סביב פתיחת איקאה באשתאול ורמז כי זה קשור למאבק של בית שמש על השליטה באזור התעשייה הר טוב. "איקאה: היה אמור להיפתח ב-5/3, קיבלנו ייעוץ אמין ומקצועי כדי לאשר את המבנה... עבודה סביב השעון של הוועדה המקומית מטה יהודה, אין מהירות כזו!... איקאה ייפתח גם אם מדובר בדחייה של שבועיים, אלה 500 מקומות עבודה שישנו את האזור... יש כאלה שרוצים את הרווח של הארנונה מזה, מקווה שהנושא יירד מסדר היום", אמר ויזל. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?