דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 05 ביוני 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תביעה כנגד מטה יהודה נדחתה מנימוקים טכניים

תביעה של חברת תברואה כנגד המועצה האזורית מטה יהודה נדחתה מנימוקים טכניים. בית המשפט המליץ לחברה התובעת לפנות בהליכים המתאימים לבית המשפט לעניינים מינהליים.

חברת ג.א.ן. תברואה השתתפה במכרז של המועצה האזורית מטה יהודה, זכתה בו ובעקבות כך חתמה על הסכם עם המועצה שהיה מותנה בהפקדת ערבות בנקאית. לטענת החברה, למרות כל פניותיה, המועצה לא השיבה, וכאשר לבסוף הציגה את הערבות הבנקאית הודיעה לה המועצה כי זכייתה במכרז בוטלה.

החברה הגישה תביעה לבית המשפט השלום בבית שמש ובה דרישה לקבלת פיצויים בגין הרווחים שנמנעו ממנה כתוצאה מביטול זכייתה במכרז. במטה יהודה טענו מנגד כי הזכייה במכרז בוטלה משום שהחברה לא הפקידה ערבות בנקאית ואישורי ביטוחים כנדרש וכי הסמכות לדון בנושא של "פיצויים בשל מכרז" נתונה לבית המשפט לעניינים מינהליים.

סגן נשיא בית המשפט השלום בבית שמש, כבוד השופט שמואל הרבסט, קבע בפסק הדין כי הסמכות לדון בפסילת הצעה במכרז, בביטול הזכייה ובפיצויים הנובעים ממנה "נטועה במשפט המינהלי" ולכן הסמכות לדון בתביעה הוא של בית המשפט לעניינים מינהליים.

לאור זאת קבע השופט כי יש לדחות את התביעה על הסף ולחייב את התובעת, חברת ג.א.ן. תברואה, בהוצאות משפט בסך 3000 שקל בצירוף מע"מ. הוא המליץ לחברה לשטוח את טענותיה בבית המשפט המתאים להן.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?