דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 28 באוקטובר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תגובות צער ואכזבה עם הודעת הפרישה של מנכ"לית המועצה

המנכ"לית יעל אברמן-טאובין וראש המועצה, ניב ויזל, בתמונה מיד לאחר בחירות 2018

הודעת הפרישה של מנכ"לית המועצה האזורית מטה יהודה, יעל אברמן-טאובין, זכתה לעשרות רבות של הודעות צער ואכזבה מצד חברי המליאה, חברי ועדים מקומיים, עובדי מועצה, פעילי ציבור ותושבים במטה יהודה. רבים מהמגיבים שיבחו את אופן הניהול, את הענייניות, השקט והמקצועיות שבה התאפיינה המנכ"לית הפורשת.

בשבוע שעבר הופתעו עובדי המועצה לקבל במייל מכתב אישי מהמנכ"לית ובו הודיעה כי היא מתכוונת לפרוש מיד בתום תקופת חגי תשרי. “מהרגע הראשון שהכרתי את מטה יהודה - התאהבתי בה. התאהבתי באנשים, בטבע, במגוון הקהילות והאפשרויות. כמי שעסקה בפיתוח מנהיגות, מיזמים וניהול פרויקטים רציתי לפעול וליצור לטובת המקום בו אני חיה ומגדלת את ילדי", כתבה אברמן-טאובין.
היא ציינה כמה הישגים במהלך תקופת כהונתה ובהם: ביסוס ההון האנושי במועצה, פיתוח מערך הכשרות ופיתוח מנהלים, הגברת השקיפות וחיזוק הבקרה הפנימית, טיפוח המנהיגות המקומית בישובים, קידום השוויון המגדרי ועוד.
"לפני מספר שבועות הודעתי לראש המועצה על רצוני לסיים את תפקידי כמנכ״לית מטה יהודה ולפעול לפיתוח מנהיגות וניהול תכניות חברתיות - חינוכיות ברמה הארצית. אתגרי השעה דרשו לדחות מעט את יישום ההחלטה והחלטנו כי אסיים את תפקידי מיד לאחר החגים. אמשיך לפעול במטה יהודה כמתנדבת ופעילת ציבור", סיימה המנכ"לית את מכתבה.

השבוע סיפרה אברמן-טאובין כי היא מתעתדת לעבוד באגודה לקידום החינוך (מפעילת פנימיית 'בויאר' ופרויקטים חינוכיים רבים נוספים) בתפקיד ניהולי בכיר. "הרגשתי שאני רוצה לפעול בזירות אחרות", היא נימקה את החלטתה והדגישה כי בשלב זה היא ממוקדת בניהול המועצה עד ליום פרישתה מהתפקיד.

כצפוי עוררה הודעת הפרישה תגובות רבות. חבר הנהלת המועצה ונציג עמינדב במליאת המועצה, שמעון קינן כתב: “יעל התברכה בתכונות שמעט מאוד זוכים לכך. יושר אישי, הקשבה, חשיבה יוצרת, כבוד האדם, שיויון בין המינים ומלחמה ולוחמנות על טוהר המידות ושקיפות אין קץ. יעל אומנם עדינת נפש היא אך אינה מתפשרת כלל וכלל בנושאים בהם היא אמורה לטפל ולהעניק את השירות הטוב ביותר לתושב במועצה. באופן אישי אומר שאהבתי את יעל על ההקשבה, על שיתוף הפעולה ועל נועם ההליכות שאינו אופייני במקומותינו. צר לי שיעל משאירה לנו חלל דווקא בימים שאנו כל כך זקוקים לה וחייבים את הסיוע שלה. בטוחני שעוד יצטלבו דרכינו בעתיד למען מטה יהודה".

נציג מושב אורה במליאת המועצה, שאול נהרי כתב על המנכ”לית הפורשת: “האישה האצילה החייכנית הפשוטה והאנושית היא מודל לחיקוי לכל בן אנוש. המועצה הפסידה מכונת עבודה מוכשרת ואנושית. ואני אישית הפסדתי חברה בת שיח קשובה וחשובה".

מנהלת מחלקת ועדי ישובים במועצה האזורית מטה יהודה, ליאורה יפרח כתבה: “מהרגע הראשון שהגעת למועצה היה ברור שמדובר במשהו אחר ושונה, מנהיגות מסוג שלא הכרנו אבל היינו צריכים כל כך. הובלת חזון ודרך, קידמת שינוי שיח, דיון ערכי, שיתופי פעולה, פוזיציה לא היוותה בסיס לקבלת החלטות אלא המקום המקצועי, הענייני והרלוונטי, המקום הנקי...הנהגת מקצועיות, הצבת יעדים והתעקשת לקבל תוצרים ואיכות עבודה, לא ויתרת על כלום ולא שכחת כלום, הקפדת על קיום נהלים הנחיות והתנהגות תוך מתן דוגמא אישית מעוררת התפעלות. לקחת אחריות על המקום ועל ההחלטות המתקבלות בו, ויצקת משמעות ותוכן לפעולות היומיומיות כמו גם למופעים הגדולים החד פעמיים...אני מרגישה שהיתה לי הזכות והכבוד להיות עובדת שלך, בטוחה שאת עוזבת את התפקיד אבל בשום אופן לא את המקום והאנשים”.
פעילת הציבור רקפת חולדאי ממסילת ציון כתבה פוסט ארוך בפייסבוק שזכה לעשרות תגובות ושיתופים: “מאז שיעל מנכ"לית המועצה, מן הסתם אין לה זמן לקפה עם חברות. זו לא תלונה. זו מחמאה לאישה שנותנת את נשמתה לשירות הציבור. יעל ואני היינו שותפות למהלך מקומי במועצה אזורית מטה יהודה, שזכה לכותרת "תתמודדי". שנתיים לפני הבחירות ארגנתי אצלי בחצר מפגש של כל הנשים הפעילות בקהילה שהכרתי, כ-25 נשים נפלאות מסורות ופעילות, מישובי הסביבה, ביוזמה מבורכת של אסנת ורטמן, (יו"ר ועד מקומי טל שחר)...יעל היתה ממובילות היוזמה, ויחד יצאנו לדרך. את הקסם של יעל, השקט, הנועם והחכמה אני מכירה היטב. שום משפט שאכתוב כאן לא יכול לבטא את האיכויות שלה. מי שעובדת איתה ופגש בה יודע/ת על מה אני מדברת...הבחירה ביעל למנכ"לית היתה ראויה וחשובה. בעיניי זה גם אחד הצעדים הבודדים שעשה ראש המועצה שמקנה לו נקודות זכות אצלי...עזיבתה של יעל מרצון מעוררת הרבה תהיות – בטח ובטח אכזבה ותסכול".

פעיל הציבור ג'קי צבי ממושב זכריה כתב: “אכן אבדה למועצה. מקצועית, ישרה, ערכית ותמיד הסתכלה לכולם בגובה העיניים. ידעה לכבד ולהנהיג בדרכה המיוחדת. בטוח שתצליח בכל מקום ובכל תפקיד שתבחר”.

פעיל הציבור שאדי סלמה, מהיישוב עין נקובא כתב: “הייתי בשוק כשקבלתי את הידיעה! למי שהכיר את יעל הבין שבחירתה לתפקיד היה קרן אור לעידן חדש במטה יהודה. השלווה, ההקשבה, הכבוד, הנעימות, המקצועיות והחוכמה שיש ליעל יובילו אותה להצליח בתפקיד הבא...מטה יהודה הפסידה".

הסופרת ואשת החינוך ליאת וינדר נוקד ממושב תרום הגדירה את פרישת המנכ"לית "אובדן גדול למועצה”.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?