דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 27 בנובמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תוגבר האכיפה כנגד כלבים משוטטים ולא מחוסנים

כלב משוטט ומפחיד במושב אדרת, 2019

השירות הווטרינרי של המועצה האזורית מטה יהודה הודיע כי היא פותחת במבצע לאכיפת התקנות בנושא כלבים משוטטים, כלבים ללא חיסון נגד כלבת, וכלבים ללא רישוי כחוק.

מנהל השרות הווטרינרי של המועצה , ד"ר גיל הכהן, מסר כי בשל ריבוי תלונות הנוגעות לשוטטות כלבים ברחבי היישובים, באופן הפוגע ברווחת התושבים ואף מסכן אותם, השרות הווטרינרי של המועצה יגביר אכיפה, לאורך כל ימות השבוע ושעות היממה, וזאת בשיתוף פעולה הדוק עם ועדי היישובים.
כחלק מפעולות האכיפה, כלב שיימצא משוטט, ייאסף על ידי לוכד כלבים ויועבר לכלביית המועצה. בעל הכלב ייקנס בסכום של 500 שקלים ובנוסף, יישא בעלויות ההובלה והשהות הכלבייה. יש לציין כי במבצע ממוקד שהתקיים בישובי ההר הגבוה במהלך חודש אפריל, נאספו 12 כלבים ובעליהם נקנסו.

כמו כן, בשירות הווטרינרי מתזכרים את הציבור כי כל כלב המתגורר בשטח המועצה חייב בחיסון כנגד כלבת. על פי החוק, חובת בעל הכלב לעדכן את השרות הווטרינרי של המועצה במקרה של שינוי פרטים (מעבר דירה, מסירה לבעלים אחר או חלילה מוות של בעל החיים).

בימים אלה נשלחים מסרוני תזכורת לבעלי כלבים הרשומים במערכת השרות הווטרינרי וואשר לא חיסנו את כלביהם בדרישה לחסן את הכלבים באופן מיידי. החל מחודש יולי הקרוב, (1.7.20), יוגדלו הקנסות כנגד כלבים ללא חיסון כלבת בתוקף ל-1500 שקל, ואילו כלב ללא רישיון בתוקף יחייב את בעליו בקנס של 500 שקלים. יצוין כי בקרוב יתקיים מבצע ממוקד לאיתור כלבים מגזע מסוכן ובעלי כלבים כאלה צפויים לקנסות המגיעים ל-10,000 שקל.
בנוסף, השירות הווטרינרי של מטה יהודה יוצא במבצע עיקור-סרוס של כלבים עם בעלים, במימון, בשיתוף ובחסות משרד החקלאות. “עקרו וסרסו את הכלבים שברשותכם, הימנעו משחרור הכלבים בניגוד לחוק והקפידו על רישום, חיסון ורישיון בתוקף”, אומר ד"ר גיל הכהן, וקורא לתושבי המועצה לאמץ כלבים, לגדל ולהחזיק אותם באחריות ועל פי החוק, לרווחת התושבים ובעלי החיים.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?