דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושבים תקפו פקחים שפעלו נגד כלבים משוטטים

כלב משוטט ומאיים במושב אדרת

המועצה אזורית מטה יהודה הודיעה השבוע כי תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה ובכללן הגשת תביעה אישית, כנגד תושבים שיפגעו בעובדי המועצה ואשר יקשו על ביצוע עבודתם. ההודעה באה לאחר שתושבים תקפו באלימות פקחים שפעלו כנגד כלבים משוטטים ביישובים.

במועצה מספרים כי בתקופה האחרונה נעשו מאמצים רבים על מנת להתמודד עם התופעה של כלבים משוטטים: שוטטות בעלי חיים הינה תופעה שיש למגר, שכן מדובר בפוטנציאל פגיעה בעוברי אורח, ברכוש ובבעלי החיים ועל כן פועלת המועצה לאכיפת חוקי העזר וחוקי המדינה בעניין זה. ניסיון של פקחי מועצת מטה יהודה ומשרד החקלאות ללכוד כלבים משוטטים או לקנוס את בעליהם נתקל במספר מקרים באלימות.

מהמועצה נמסר כי בכל המקרים הוגשה תלונה במשטרה. ראש המועצה והמחלקה המשפטית נמצאים בקשר רציף עם משטרת ישראל במטרה למצות את הדין עם התוקפים. בכוונת המועצה לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה ובכללן הגשת תביעה אישית, כנגד תושבים שיפגעו בעובדי המועצה ואשר יקשו על ביצוע עבודתם. מנהל השרות הווטרינרי ד"ר גיל צבי הכהן: "אנו נמשיך לפעול למימוש שליחותנו הציבורית, לטובת הסדר הציבורי, בריאות הציבור, רווחת התושבים ובעלי החיים".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "אנחנו נחרדים מהתקיפות החוזרות ונשנות נגד עובדי המועצה ומתנגדים בכל תוקף להפעלת אלימות מכל סוג נגד עובדינו המבצעים עבודתם נאמנה. המועצה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת למצות את הדין עם התוקפים ומצפים מהתושבים להתייחס לבעלי התפקידים בצורה מכובדת".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?