דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תיכון עין נקובא-עין ראפה: חולשה במתמטיקה ובאנגלית

תיכון עין נקובא-עין ראפה הוא התיכון הערבי היחידי במטה יהודה. התיכון מנוהל בשנים האחרונות על ידי העמותה החינוכית ברנקו וייס. בשנת תשע"ח למדו בו 81 תלמידי י"ב (כ-15% מכלל התלמידים במטה יהודה). 44% מהמורים בתיכון היו בעלי תואר שני. מנהל התיכון הוא ניזאר דעקה.

תיכון עין נקובא-עין ראפה רשם בשנת תשע"ח תוצאות חלשות בתחום הבגרויות – 44% מהתלמידים היו זכאים לבגרות, הרבה פחות מהממוצע הארצי שעמד על 70% וגם פחות מהממוצע של מוסדות דומים שעומד על 71%. יש לציין כי תוצאות אלה מהוות עלייה ביחס לשנת תשע"ז שבה היו רק 37% מהבוגרים זכאים לבגרות ודומים לשנת תשע"ו שבה היו רק 45% מהבוגרים זכאים לבגרות.

בתחום המתמטיקה רושם תיכון עין נקובא – עין ראפה תוצאות מביכות, שנמצאות בתחתית הטבלה המקומית והארצית: אף אחד מבוגריו לא היה זכאי לבגרות של 5 יחידות במתמטיקה לעומת הממוצע הארצי העומד על 15.5% ולעומת ההישגים בתחום זה במוסדות דומים (10%).

גם בבחינת הבגרות 4 יחידות במתמטיקה הצליחו רק 16% מבוגרי התיכון, פחות מהממוצע הארצי (17.6%).

גם בתחום אנגלית 5 יחידות רושם תיכון עין נקובא – עין ראפה הישג חלש ביותר: רק 11% מהבוגרים היו זכאים לבגרות ב-5 יחידות אנגלית, פחות מהממוצע הארצי (38%) ופחות מהממוצע במוסדות דומים (28%). באנגלית 4 יחידות נבחנו והצליחו 22% מהבוגרים הזכאים בדומה לממוצע הארצי.

מביה''ס נמסר בתגובה: "הנתונים עליהם מתבססת הכתבה אינם משקפים נכונה את מגמת העלייה המשמעותית באחוז הזכאים לבגרות מלאה בבית הספר. בשנת תשע''ח נעשתה קפיצה משמעותית של 8% במספר הזכאים לתעודת בגרות מלאה. מגמה זו עתידה להימשך בתוצאות הזכאות לשנת הלימודים תשע''ט.

בנוסף לכך ניתן לראות כי בשנה הנבדקת (תשע"ח) ישנה עלייה של 6% במספר הנבחנים ב-4 יח"ל באנגלית, ועלייה של 7% ב-5 יח''ל אנגלית. מגמה זו נמשכת גם בתחום המתמטיקה כאשר שיעור הנבחנים ב-4 יח''ל עלה ב-14% !

כמו כן, ניתן לראות בנתוני משרד החינוך את העלייה הדרמטית בדרוג טוהר הבחינות הבית ספרי.

תוצאות אלו הושגו הודות לצוות ההוראה המסור המשקיע את כל כולו למען הצלחת תלמידות ותלמידי בית הספר דבר המתבטא בשורות פרסים והישגים בתקופה האחרונה כדוגמת: זכייה בשנת תשע''ח בתגמול הדיפרנציאלי של משרד החינוך על הישגים לימודיים, חברתיים וערכיים, קבלת תעודת הוקרה מטעם המינהל הפדגוגי במשרד החינוך לצוות הוראת חדשנות פדגוגית בביה''ס, הכנסת ביה''ס לתכנית היוקרתית "תקווה ישראלית לחינוך של נשיא המדינה, והכנסת ביה''ס לתכנית היחודית של אגף המו''פ במשרד החינוך. נמשיך בדרך זו, וביתר שאת, גם בשנת הלימודים הקרובה”.

 

 

 

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?